Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: Komentarze po zakończonej sukcesem walce o utrzymanie w 1.lidze

Facebook Twitter

W minioną sobotę (23.07) "Rekiny" zmierzyły się na własnym torze w swoim ostatnim meczu tego sezonu z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Mecz musiały wygrać, by zapewnić sobie pierwszoligowy byt na kolejny sezon i tak się stało. Rybniczanie zwyciężyli 47:43.

Emocje były jednak ogromne a o losach spotkania decydował ostatni wyścig. ROW od początku spotkania prowadził, po 5. wyścigu nawet różnicą 8. punktów, jednak goście mozolnie odrabiali straty i po 9. biegu był już remis 27:27. W kolejnych wyścigach „Rekiny” znów zyskały przewagę, która przed ostatnim wyścigiem stopniała do zaledwie dwóch punktów. Rybniczanie wytrzymali jednak ciśnienie i presję a ostatni wyścig przy ogromnym aplauzie kibiców para Zengota- Wojdyło wygrała 4:2 dając zwycięstwo swojej drużynie. Posłuchajcie pomeczowych opinii i radości kibiców ROW-u Rybnik:

Z kibicami rozmawiał Robert Krzyżaniak.

ROW-u Rybnik – H. Skrzydlewska Orła Łódź 47:43

Spotkanie było emocjonujące i zacięte, o tym kto wygra decydował ostatni wyścig. Rekiny wygrały go 4:2 a trzy punkty przywiózł najlepszy tego dnia w rybnickiej drużynie, zdobywca 13. oczek, Grzegorz Zengota:

Grzegorz Zengota: Cieszę się, że się udało utrzymać, choć apetyty były na więcej przed sezonem, ale ten sezon tak się nam poukładał. Cieszymy się z tego co mamy, bo mogło być gorzej. 1. liga zostaje w Rybniku, ale niestety już mamy wakacje. Trochę przykro, bo chciałoby się więcej tych meczów, ale ostatecznie utrzymujemy się w lidze i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.

Radio 90: Co zdecydowało dzisiaj o waszej wygranej? Można powiedzieć, że wreszcie większość z was pojechała „równo”.

Grzegorz Zengota: Dzisiaj byliśmy kompletnym zespołem i to jakby pozwoliło taki rezultat osiągnąć. Wiadomo ta nerwówka była do samego końca (…). Generalnie te nasze mecze  szły jak krew z nosa, a to spotkanie było z wyższą różnicą punktów, mieliśmy większy luz, jest większa swoboda i to się wszystko przekłada na jeszcze lepszą jazdę.

Radio 90: Chciałoby się play-offów, ale najważniejsze jest utrzymanie w 1.lidze.

Grzegorz Zengota: Na dziś żyjemy tym, że utrzymaliśmy 1. ligę dla Rybnika, odpoczywamy i ładujemy akumulatory, żeby w przyszłości było lepiej.

Radio 90: Kibice byli cały czas z wami, do końca.

Grzegorz Zengota: Tak, w tym roku tą cierpliwość naszych kibiców naprawdę nadwyrężaliśmy. Wielki szacunek za ten doping, pozytywny doping, który dzięki wam mieliśmy przez cały sezon i tą spokojną głowę. Chciałem ten szacunek oddać w tym ostatnim wyścigu, mam nadzieję, że kibice widzieli to, że serce w ten wyścig włożyłem i bardzo wam dziękuję za ten cały sezon, że byliście z nami.

Grzegorz Zengota, ROW Rybnik

Wygrana 47:43 z Orłem Łódź dała utrzymanie w pierwszej lidze żużlowcom ROW-u Rybnik. W spotkaniu bardzo dobrze zaprezentowała się Krystian Pieszczek, który wywalczył 8 punktów i dwa bonusy

Radio 90: Krystian gratulacje! Ten ostatni, najważniejszy mecz wygrywacie, 1.liga zostaje w Rybniku.

Krystian Pieszczek: Tak, można przyznać, że plan na późniejszą część sezonu został zrealizowany, 1.liga zostaje w Rybniku. To nas bardzo cieszy i trzeba patrzyć co dalej.

Radio 90: Jak ocenisz to dzisiejsze spotkanie? Emocji było dużo.

Krystian Pieszczek: No myślę, że z punktu widzenia kibica, oglądalności na trybunach mogło się podobać, bo tak naprawdę do ostatniego biegu wszystko mogło się wydarzyć, więc chyba takie zawody trzymające w napięciu, uważam, że całkiem niezłe. Myślę, że my jako tutaj cała drużyna staraliśmy sobie zbudować taką atmosferę, że jedziemy po prostu dobre spotkanie, odjeżdżamy i będziemy zadowoleni po zawodach i to się udało zrealizować. Nie było jakiegoś tam dużego nacisku ze strony sztabu szkoleniowego, ani tutaj naszego wewnętrznego zawodników, więc każdy pojechał fajne zawody i pierwsza liga zostaje w Rybniku.

Radio 90: Co twoim zdaniem zdecydowało dzisiaj o wygranej?

Krystian Pieszczek: Przede wszystkim równość zawodników. Jak cała drużyna równo jedzie, ma czterech dobrych zawodników, to jak widać można sobie wygrywać spotkania.

Radio 90: Warto podkreślić też chyba, że kibice byli z wami aż do samego końca, cały czas was wspierali.

Krystian Pieszczek: Dokładnie tak, kibice są rewelacyjni, bo no w całej Polsce widzieliśmy kibiców z Rybnika i to było odczuwalne więc, bardzo im dziękujemy za to, że cały sezon nas wspierali i oby tak było zawsze.

Radio 90: 1.liga zostaje w Rybniku. Krystian Pieszczak zostaje w ROW-ie Rybnik?

Krystian Pieszczek: Mamy lipiec, to troszeczkę daleko do tego. Gdzie i jak będę jeździł? Zobaczymy.

Krystian Pieszczek, ROW Rybnik

Po meczu rozmawialiśmy także z prezesem rybnickiego klubu, Krzysztofem Mrozkiem.

Radio 90: Jak pan oceni spotkanie?

Krzysztof Mrozek: To było spotkanie o ciężkim ciężarze gatunkowym i tak na prawdę raz delikatnie próbowaliśmy gdzieś tam odjechać, odskoczyć, za chwilę znów było gorzej, znów było blisko remisu i tak ciągle. Ale summa summarum jesteśmy z przodu i to jest ważne. Na torze dzisiaj w Rybniku było wszytko fair play. Temat został rozwiązany w sportowej atmosferze, Łódź jechała pełną pulę, nikt nikomu nie odpuszczał.

Radio 90: Udało się utrzymać zespół, ale było ciężko.

Krzysztof Mrozek: Tak było ciężko, to jest w ogóle dziwny sezon, bo ja bym nazwał ten sezon albo tą drużynę nie ROW Rybnik tylko „Rotacja Rybnik”, takie dziwne zjawisko. W każdym kolejnym meczu dwóch zawodników innych nie jechało, następny mecz, tych dwóch co nie jechało wcześniej jedzie, następnych dwóch zaczyna nie jechać i tak w kółko. Tak naprawdę jakby ocenić, że ten był słabszy przez cały sezon, nie można, za każdym razem ktoś był słabszy a ktoś był lepszy, tyle tylko że nam to nie dawało tych zwycięstw i na całe szczęście jesteśmy w 1.lidze i żeśmy nie „fikli” do drugiej.

Radio 90: Sezon się skończył, już można myśleć o następnym.

Krzysztof Mrozek: No i to już robimy, myślimy o następnym. Wczoraj doszedłem do porozumienia z jednym z zawodników moich, to mogę robić, to zrobiłem, teraz będę rozmawiać z następnymi i musimy zbudować drużynę, żeby nie było takiej nerwówki w przyszłym sezonie i drużynę, żeby walczyła o awans do ekstraligi.

Radio 90: Możemy powiedzieć kto zostaje w Rybniku?

Krzysztof Mrozek: Nie chciałbym jeszcze, bo trzeba jakby to wszystko unormować…Będzie dobrze, proszę mi wierzyć. Pozdrawiam kibiców i przepraszam za tak słaby sezon w wykonaniu klubu. Klub to zawodnicy, prezes, czyli te fajne hasło „Mrozek out” i inne.

Radio 90: Mrozek zostaje?

Krzysztof Mrozek: No nie wiem, może pójdzie na jakiś „out”, skoro tak wszyscy chcą, skoro tęsknią za czasami jak było kiedyś. Ja bym jednak proponował, żeby każdy popatrzył na Rzeszów: była tam pani Marta Półtorak, był żużel, wszyscy darli „buzinki”, że Marta ma odejść. Od kiedy Marta odeszła, taki fajny ośrodek Rzeszów nie istnieje, a mądrali tam po niej było wielu, nikt nic nie zrobił. Także każdego narwanego człowieka, który nie koniecznie wie co może zrobić z wolnym czasem, proszę o chwilę refleksji, o zastanowienie się.

Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik

Posłuchaj wszystkich magazynów z 27 lipca:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Terminarz

1. Runda – 9 kwietnia godz. 16.30

Orzeł Łódź – ROW Rybnik

2. Runda – 16 kwietnia godz. 16.30

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

3. Runda – 2 maja godz. 20.30

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

4. Runda – 15 maja godz. 16.30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik

5. Runda – 8 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Aforti Start Gniezno

6. Runda – 22 maja godz. 14.00

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

7. Runda – 29 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

8. Runda – 5 czerwca godz. 14.00

Stelmet Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik

9. Runda – 10 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10. Runda – 23 czerwca godz. 19.00

Afort Start Gniezno – ROW Rybnik

11. Runda – 26 czerwca godz. 14.00

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

12. Runda – 3 lipca godz. 14.00

Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik

13. Runda – 17 lipca godz.15.00

Trans MF Landshut Devils – ROW Rybnik

14. Runda – 23 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ćwierćfinały:

6-7 sierpnia i 20-21 sierpnia

Półfinały:

2 i 4 września

Finał:

11 i 18 września

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj