Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: Po zawodach w Częstochowie rozmawiamy z Pawłem Trześniewskim

Facebook Twitter

W magazynie żużlowym dziś (14.09) o rozstrzygnięciach, jakie zapadły w minioną środę na torze w Częstochowie gdzie odbył się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski z udziałem zawodnika ROW-u Rybnik, Pawła Trześniewskiego.

Trześniewski zdobył w zawodach 8 punktów, już po dwóch startach miał ich pięć na koncie, nieśmiało liczyliśmy na podobne zdobycze w kolejnych startach i niespodziankę. Niestety w trzecim wyścigu, gdy rywalizował z faworytami do medali, przyjechał ostatni. Później była dwójka i jedynka i ostatecznie 8. lokata.

Z Pawłem Trześniewskim rozmawiał po zawodach w parku maszyn nasz reporter, Grzegorz Stępniewski.

Radio 90: Paweł, ósme miejsce, osiem punktów, jak ocenisz swój dzisiejszy występ?

Paweł Trześniewski: Na osiem, bo będą trzy ósemki i wtedy będzie mój numer, jest ok. Wiadomo pierwsze moje takie zawody, miałem 5 zadań, 5 biegów, niektóre wyszły lepiej, niektóre gorzej, ale ogólnie zawody na plus.

Radio 90: Po dwóch seriach startów miałeś 5 punktów, później w trzeciej serii pojechałeś ciężki bieg z faworytami do złota. Jak ocenisz ten wyścig?

Paweł Trześniewski: Szczerze, nie widziałem z kim jadę, nie patrzyłem w program. Po starcie troszkę mi nie wyszło, bo prawdopodobnie szczepiłem się z Bartkiem Kowalskim no i później wytrąciło mnie to z równowagi i już nie poszło tak jak miało, ale nie patrzyłem na ten bieg… jechaliśmy dalej zawody i dojechaliśmy do końca.

Paweł Trześniewski ma 17 lat i był jednym z najmłodszych żużlowców w stawce.

Radio 90: Jak ocenisz częstochowski tor, lubisz się tutaj ścigać?

Paweł Trześniewski: Do dzisiaj myślałem, że nie lubię, ale można się pościgać i zrobić fajne biegi. Nie jest to mój ulubiony tor, ale z chęcią bym przyjechał na drugie takie zawody.

Radio 90: Powiedz jeszcze, bo ROW Rybnik zakończył starty w lidze kilka tygodni temu, czy taka przerwa w rywalizacji wpływa jakoś negatywnie na twoją postawę, formę?

Paweł Trześniewski: Na pewno czym więcej jazdy, tym lepiej. Szukamy startów na zaplecza kadry, dostaję teraz też inne zaproszenia, jeździmy też jakieś treningi, nie tylko w Rybniku. Szukamy tej jazdy, większość zespołów jeszcze jeździ, dlatego musimy szukać wszystkich okazji i fajnie, że takie imprezy są.

Mistrzem Polski został zawodnik miejscowego Włókniarza Mateusz Świdnicki, który w dodatkowym wyścigu wyprzedził kolegę z drużyny, broniącego tytułu, Jakuba Miśkowiaka. Świdnicki cieszył się, a Miśkowiak miał żal do sędziego, że wcześniej przerwał 7. bieg, w którym prowadził, w powtórce był już drugi i tego punktu zabrakło.

Jakub Miśkowiak: No tak, taki jest sport. Sędzia przerywa nie wiem dlaczego ale, taki jest sport. Zabrakło trochę w tym dodatkowym biegu, ale cieszę się ze srebrnego medalu.

Jakub Miśkowiak cieszył się, tym bardziej że po upadku w finale seniorskich Indywidualnych Mistrzostw Polski nie był w pełni zdrów.

Jakub Miśkowiak: Jestem cały poobijany, dziś jak jechałem w pierwszym biegu, to ponadrywałem sobie niektóre mięśnie i dziwnie się czułem na motorze no ale im później, jak już byłem rozgrzany, to było okej. W finałowym biegu też lekko poczułem mięśnie, jak chciałem ominąć Mateusza, jeszcze nie jest wszystko tak jak bym chciał. Każdy medal cieszy, miałem już 2 złote, teraz drugi srebrny więc mam dwa takie i dwa takie, na pewno się cieszę.

O kończącym się ligowym sezonie

Za nami pierwsze finałowe spotkanie e-Winner 1.Ligi. Wilki Celfast Krosno, trzeci zespół sezonu zasadniczego podejmował na własnym torze drugą drużynę rundy zasadniczej Falubaz Stelmet Zielona Góra. Gospodarze wygrali mecz 50:40. Początek zawodów należał do krośnian, którzy z biegu na bieg powiększali przewagę, goście do 12. gonitwy wygrali zaledwie 3 razy 4:2, dwa razy był remis a reszta wyścigów padła łupem Wilków, które prowadzili 43:29. Wtedy przebudzili się goście. W trzech ostatnich startach odrobili nieco stratę i ostatecznie przegrali różnicą 10 punktów. W zespole gospodarzy punktowali wszyscy, a najskuteczniejsza była dobrze znana w Rybniku para Milik, Lebedev, każdy z nich przywiózł na metę po 10 punktów. W zespole gości zabrakło zdobyczy punktowych na odpowiednim poziomie Protasiewicza, Kvecha i Buczkowskiego. Rewanż już w tę niedzielę (18.09.), wtedy przekonamy się, czy zielonogórskie Myszy są wstanie odrobić z nawiązka stratę do krośniańskich Wilków. Zadanie trudne, ale możliwe do wykonania. Który zespół pojedzie w przyszłym sezonie w PGE Ekstralidze? Wkrótce poznamy odpowiedź.

Posłuchaj wszystkich magazynów z 14 września:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Terminarz

1. Runda – 9 kwietnia godz. 16.30

Orzeł Łódź – ROW Rybnik

2. Runda – 16 kwietnia godz. 16.30

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

3. Runda – 2 maja godz. 20.30

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

4. Runda – 15 maja godz. 16.30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik

5. Runda – 8 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Aforti Start Gniezno

6. Runda – 22 maja godz. 14.00

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

7. Runda – 29 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

8. Runda – 5 czerwca godz. 14.00

Stelmet Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik

9. Runda – 10 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10. Runda – 23 czerwca godz. 19.00

Afort Start Gniezno – ROW Rybnik

11. Runda – 26 czerwca godz. 14.00

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

12. Runda – 3 lipca godz. 14.00

Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik

13. Runda – 17 lipca godz.15.00

Trans MF Landshut Devils – ROW Rybnik

14. Runda – 23 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ćwierćfinały:

6-7 sierpnia i 20-21 sierpnia

Półfinały:

2 i 4 września

Finał:

11 i 18 września

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj