Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: Wyniki i komentarze po ostatnich meczach ROW-u Rybnik

Facebook Twitter

Minione dni były bogate w wydarzenia żużlowe. ROW Rybnik rozegrał dwa mecze. W czwartek (23.06.) "Rekiny" zmierzyły się na wyjeździe z Aforti Startem Gniezno i przegrały 43:45. To było spotkanie przełożone z poniedziałku. W niedzielę (26.06.) żużlowcy ROW-u podejmowali na własnym torze lidera eWinner 1. ligi Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

ROW Rybnik- Aforti Start Gniezno

W czwartek (23.06.) „Rekiny” zmierzyły się na wyjeździe z Aforti Startem Gniezno i przegrały 43:45. To było spotkanie przełożone z poniedziałku, kiedy to w Gnieźnie padał deszcz. Emocji było co niemiara. Żużlowcy wywracali się na tor, czerwoną kartkę dostał za kopnięcie motocykla rywala zawodnik Startu, Antonio Lindbeck, ale wynik był sprawą otwartą do biegów nominowanych, przed którymi gospodarze prowadzili czterema punktami. Po wyścigu numer 14 „Rekiny” zmniejszyły stratę do dwóch oczek. W ostatnim biegu sędzia dopatrzył się jednak przewinienia Grzegorza Zengoty, który jego zdaniem ruszył się na starcie a ponieważ było to jego drugie przewinienie w meczu został wykluczony z powtórki. To oznaczało porażkę rybniczan.

Według prezesa ROW-u Rybnik Krzysztofa Mrozka nie było podstaw by przerwać wyścig.

Krzysztof Mrozek: Początek w naszym wykonaniu beznadziejny. Pierwszy raz taka sytuacja, że po dwóch biegach przegrywamy 10:1, potem mozolna praca, odrabianie tych wszystkich zaległości, jak już wyszliśmy w miarę na równo, to w biegu numer 15 po czyściutkim starcie i po prowadzeniu 5:1 pan arbiter załącza czerwona światło i przerywa bieg. Dla mnie sytuacja bardzo niesprawiedliwa. Tak to czasami jest jak sędziowie chcą być głównymi aktorami widowiska… Tym bardziej to boli, że taka zła decyzja arbitra – nie boję się tego powiedzieć, to był kardynalny błąd sędziego – pozbawiła nas trzech punktów.

Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik

ROW zdobył w rywalizacji ze Startem punkt bonusowy, ale spadł na ostatnie miejsce w tabeli eWinner pierwszej ligi.

ROW Rybnik- Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W niedzielę (26.06.) do Rybnika przyjechał lider, Abramczyk Polonia Bydgoszcz.  Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się remisem 45:45 i podziałem punktów. Teraz oba zespoły biły się o zwycięstwo i punkt bonusowy. Rybniczanie zaprezentowali się z dobrej strony i przed biegami nominowanymi przegrywały tylko różnicą czterech punktów.

Kacper Tkocz na mecie niedzielnego spotkania

Ostatecznie goście byli lepsi zwyciężyli 49:41. Oddajmy im zatem głos. Mówi Adrian Miedziński, który wystąpił pomimo groźnego upadku w meczu przed tygodniem. W Rybniku zaprezentował się z dobrej strony.

Adrian Miedziński: Grunt, że drużyna wygrała to najważniejsze. Dzisiaj też pierwszy raz jechałem na silniku po zmianach i też tak człowiek troszeczkę próbował, nieraz jest strach zrobić drastyczną zmianę, czasami to przynosi efekt czasami nie. W każdym razie cieszę się bo wiadomo, że najważniejsza część sezonu przed nami. Tor w Rybniku zawsze był wymagający. Ja mam czasami wrażenie, że niektóre mecze w pierwszej lidze są cięższe niż w ekstralidze, jak tam powypadało po kilku zawodników. Każdy to obserwuje może sam oceniać. Na pewno według mnie ta liga w tym roku jest chyba najmocniejsza ze wszystkich lat jakich była.

Adrian Miedziński, Polonia Bydgoszcz

„Rekiny” długo stawiały opór rywalowi, czy Daniel Jeleniewski spodziewał się tak zaciętego spotkania?

Daniel Jeleniewski: Ja myślę, że tak no bo tutaj często wynik w tabeli nie do końca odzwierciedla skuteczność zawodników, to są bardzo dobrzy zawodnicy, czy Klindt czy Zengota, Lyager w bardzo dobrej formie, także naprawdę ma tu kto jechać. Nawet Patryk Wojdyło po tych słabszych meczach gdzieś trochę drgnął do przodu. Także tutaj można na prawdę spodziewać się trudnego meczu i taki był. Teraz w pierwszej lidze wszystkie to takie mecze są. Myślę, że trudno o to, żeby gdzieś po 10-tym biegu czy 11-tym był rozstrzygnięty mecz, bo każdy chce jechać i każdy do końca walczy

Daniel Jeleniewski, Polonia Bydgoszcz

Po meczu rozmawialiśmy w parku maszyn z Patrykiem Wojdyło, który zdobył w spotkaniu 9 punktów.

Radio 90: Jak ocenisz to spotkanie?

Patryk Wojdyło: No ciężko ocenić bo celem naszym było 46 punktów a tego nam się nie udało

Radio 90: Szansa była…

Patryk Wojdyło: Szansa była tak, no ale tam jakieś wpadki no po prostu byliśmy wolniejsi nie okłamujmy się. Gorzej odczytaliśmy warunki naszego toru niż przeciwnik

Radio 90: Szkoda, że dzisiaj nie udało się zdobyć tych punktów. Dalej trzeba walczyć

Patryk Wojdyło: No tak musimy walczyć do końca, jeszcze mamy jak się nie mylę do końca 4 spotkania, no musimy wciągnąć z nich 300%.

Patryk Wojdyło, ROW Rybnik

Podczas meczu najwięcej braw publiczności zebrał junior ROW-u, Kacper Tkocz.

Radio 90: Kacper przegrywacie dzisiaj niestety ale mecz był długo zacięty i wyrównany

Kacper Tkocz: Mecz był bardzo ciężki bo jednak Polonia Bydgoszcz to jest lider

Radio 90: Dzisiaj byłeś jednym z bohaterów pomimo tej przegranej, zdobyłeś swój pierwszy punkt, naprawdę po walce. A później dobiegłeś z do mety z motocyklem przez jedno okrążenie zdobywając punkt.

Kacper Tkocz: Punkt został zdobyty w końcu po walce a nie „po trupach”. A ten bieg to jestem naprawdę w szoku i chyba zapiszę się na bieganie

Radio 90: To początek Twojej dobrej jazdy, jak myślisz?

Kacper Tkocz: Myślę, że będzie coraz lepiej.

Kacper Tkocz ROW Rybnik

Jak spotkanie oceniał prezes ROW-u, Krzysztof Mrozek?

Krzysztof Mrozek: Problem tej drużyny polega na tym, że nie ma takiej stabilizacji formy u wszystkich zawodników. Jak w meczu jedzie jeden to nie jedzie drugi, jak ten drugi jedzie w drugim, to nie jedzie ten pierwszy. Zawsze nam coś tam brakuje i to jest problem. Na mocne ekipy niestety jak jeden zawodzi to nie ma szans. Nie ma trzech dużych punktów w Rybniku i to jest problem. Nie poddajemy się i walczymy o to by utrzymać pierwszą ligę dla Rybnika.

Przed nami przerwa w rozgrywkach i w najbliższą sobotę (02.07.) pierwsze w tym sezonie zawody SEC czyli inauguracja cyklu Mistrzostw Europy.

Krzysztof Mrozek: Mamy pierwszy finał SEC-u, oby fajna walka. To już takie będzie inne spojrzenie na żużel, bo bez tych emocji takich ligowych czyli z trochę mniejszymi nerwami. Oczywiście kibicujemy Polakom jak najbardziej. No jest rybniczanin Kacper Woryna, któremu mocno kibicujemy i chcemy, żeby w Rybniku był jednym z głównych bohaterów tego widowiska.

Sam Kacper Woryna też cieszy się, że wróci na tor w Rybniku:

Kacper Woryna: To będzie powrót po długim rozbracie na rybnicki tor. Będzie fajna okazja do tego, żeby znowu się zaprezentować przed rybnicką publicznością i na pewno występ cieszy. Zapraszam w sobotę wszystkich którzy chcą zobaczyć kawałek dobrego żużla, na pewno będzie się działo. Zapraszam!

Początek wielkiego ścigania na torze w Rybniku 2 lipca o 19.00.

Posłuchaj całych magazynów żużlowych Radia 90 z 29 czerwca:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Terminarz:

1. Runda – 9 kwietnia godz. 16.30

Orzeł Łódź – ROW Rybnik

2. Runda – 16 kwietnia godz. 16.30

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

3. Runda – 2 maja godz. 20.30

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

4. Runda – 15 maja godz. 16.30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik

5. Runda – 8 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Aforti Start Gniezno

6. Runda – 22 maja godz. 14.00

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

7. Runda – 29 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

8. Runda – 5 czerwca godz. 14.00

Stelmet Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik

9. Runda – 10 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10. Runda – 23 czerwca godz. 19.00

Afort Start Gniezno – ROW Rybnik

11. Runda – 26 czerwca godz. 14.00

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

12. Runda – 3 lipca godz. 14.00

Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik

13. Runda – 17 lipca godz.15.00

Trans MF Landshut Devils – ROW Rybnik

14. Runda – 23 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ćwierćfinały:

6-7 sierpnia i 20-21 sierpnia

Półfinały:

2 i 4 września

Finał:

11 i 18 września

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023