Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: Wyniki i komentarze po ostatnich startach ROW-u

Facebook Twitter

 Za nami przedostatnia kolejka spotkań zasadniczej części sezonu eWinner 1.ligi. Walczący o utrzymanie żużlowcy ROW-u Rybnik zmierzyli się na wyjeździe z niemieckim Trans MF Landshut Devils. W magazynie żużlowym wracamy też do dyskusji czy należy powiększyć żużlowe ligi.

Przypomnijmy: pierwszy mecz w Rybniku „Rekiny” wygrały 53:37 i na rewanż jechały: po pierwsze po zwycięstwo – choć wiadomo było, że będzie o nie bardzo trudno, a po drugie po punkt bonusowy i to był plan minimum. Ostatecznie cenny punkt bonusowy trafił do Rybnika ale nie było łatwo, gospodarze wygrali 52:38 i do ostatniego wyścigu ważyły się losy tego kto zgarnie bonus. ROW zaczął mecz od wygranej 5:1 pary Lyager, Pieszczek. Po biegu młodzieżowców było już 6:6. „Diabły” zdobyły przewagę po kolejnej podwójnej wygranej. W kolejnych dwóch remisowych wyścigach wygrywali Wojdyło, Lyager a w szóstym Pieszczek i Klind zwyciężyli 4:2 zmniejszając stratę do dwóch oczek (17:19).

Od tego momentu lepiej prezentowali się żużlowcy z Niemiec, ich przewaga rosła, chociaż rybniczanie też notowali zwycięstwa na swoim koncie.

Już po 13. biegu wiadomo było że „Diabły” zwyciężą, otwarta wciąż pozostawała sprawa punktu bonusowego. W 14. wyścigu para Zengota, Wojdyło przywiozła remis, ROW w ostatnim biegu nie mógł przegrać 1:5 i nie przegrał. Najlepszy tego dnia w zespole z Rybnika Krystian Pieszczek przyjechał drugi i tym samym jego drużyna zdobył 9. oczko w tym sezonie. O tym czy będzie to bezcenny punkt w walce o utrzymanie przekonamy się w sobotę.

Inne mecze minionej kolejki spotkań eWinner 1.ligi

Falubaz Stelemet Zielona Góra pewnie pokonał 59:30 osłabione Celfast Wilki Krosno, Abramczyk Polonia Bydgoszcz wygrała na wyjeździe 49:41 ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk i wreszcie w najbardziej interesującym rybnickich kibiców meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź wygrał u siebie 52:37 z Aforti Startem Gniezno, czyli bezpośrednim rywalem ROW-u w walce o utrzymanie.

Przed ostatnią kolejką spotkań pewne jest, że zasadniczą część sezonu na pierwszym miejscu zakończy zespół z Bydgoszczy, który ma o 3 punkty więcej od Falubazu i lepszy stosunek bezpośrednich spotkań. Znamy też wszystkich uczestników fazy play-off i wiemy, że w ćwierćfinale beniaminek z Niemiec zmierzy się z Cellfast Wilkami Krosno. W decydującej części sezonu są już też zespoły z Łodzi i Gdańska. Przedostatni jest w tabeli z 9-cioma punktami ROW, który o jedno oczko wyprzedza drużynę z Gniezna. ROW powalczy w sobotę (23.07.) u siebie o zwycięstwo z Orłem Łódź, jeżeli wygra zapewni sobie pozostanie w gronie pierwszoligowców. Wtedy niedzielne (24.07.) spotkanie gnieźnian z zespołem z Zielonej Góry nie będzie miało już znaczenia, ale podkreślmy dzień wcześniej ROW musi wygrać. Początek sobotniego meczu w Rybniku o godzinie 16.30.

Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego

Jak zawsze w tym okresie sezonu gorąca staje się dyskusja czy nie powiększyć żużlowej ekstraligi i pierwszej ligi. Pytaliśmy o to goszczącego niedawno w Rybniku przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotra Szymańskiego.

Piotr Szymański: Na chwile obecną żadnego powiększenie ligi nie będzie, ja to od razu ucinam już któryś raz z rzędu. Z KSM-em trwają dyskusje ale na dzień dzisiejszy żadnej decyzji na ten temat nie ma.  Żadnych zmian, większych zmian – ligi się nie zmieniają, ilości będą na 100% takie jakie są, to mogę zapewnić. Z KSM-em rozmawiamy na ten temat, rozmawiamy już kilka lat, zobaczymy jak to będzie wyglądało, czy to jest dobre czy niedobre. Problem jest tak naprawdę z przeskokiem z pierwszej ligi do ekstraligi, jest ogromny bo nie ma zawodników. Zrobiły się stałe drużyny co w jakiejś tam przeszłości 15-20 lat temu wszyscy narzekali dlaczego zawodnicy zmieniają kluby, dzisiaj nie zmieniają znowu wszyscy narzekają dlaczego są stałe kluby i tak zawsze nigdy nikt do końca będzie zadowolony. Nie zawsze można iść pod presją tłumu, oczekiwań, tylko musi to być stała polityka. Dlatego też można zaobserwować, że my od kilku lat nie robimy żadnych większych, radykalnych zmian w sporcie żużlowym. Są jakieś tam wprowadzane nowości do regulaminu, ale nie mam moim zdaniem żadnych ogromnych moim zdaniem przetasowań.

Walka o utrzymanie w eWinner pierwszej lidze trwa. Przypominamy decydujący mecz żużlowców ROW-u Rybnik w sobotę (23.07.) o 16.30 na stadionie przy ulicy Gliwickiej. „Rekiny” powalczą o zwycięstwo z H.Skrzydlewska Orłem Łódź.

Posłuchaj wszystkich magazynów z 20 lipca:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Terminarz

1. Runda – 9 kwietnia godz. 16.30

Orzeł Łódź – ROW Rybnik

2. Runda – 16 kwietnia godz. 16.30

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

3. Runda – 2 maja godz. 20.30

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

4. Runda – 15 maja godz. 16.30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik

5. Runda – 8 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Aforti Start Gniezno

6. Runda – 22 maja godz. 14.00

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

7. Runda – 29 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

8. Runda – 5 czerwca godz. 14.00

Stelmet Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik

9. Runda – 10 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10. Runda – 23 czerwca godz. 19.00

Afort Start Gniezno – ROW Rybnik

11. Runda – 26 czerwca godz. 14.00

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

12. Runda – 3 lipca godz. 14.00

Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik

13. Runda – 17 lipca godz.15.00

Trans MF Landshut Devils – ROW Rybnik

14. Runda – 23 lipca godz. 16.30

ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ćwierćfinały:

6-7 sierpnia i 20-21 sierpnia

Półfinały:

2 i 4 września

Finał:

11 i 18 września

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj