Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: Podsumowanie sezonu i specjalne zaproszenie na turniej „90. lat rybnickiego żużla”

Facebook Twitter

W Magazynie żużlowym Radia 90 gościmy prezesa ROW-u Rybnik, Krzysztofa Mrozka. Na początek o tym co działo się w miniony weekend. Mistrzem Polski został Motor Lublin. Będzie też specjalne zaproszenie na turniej z okazji 90-lecia rybnickiego żużla.

W miniony weekend mistrzem Polski został Motor Lublin, który pokonał w walce o złoto Stal Gorzów, a do PGE Ekstraligi awansowały Wilki Celfast Krosno, które w finale e-Winner 1.Ligi okazały się lepsze do zespołu z Zielonej Góry.

Radio 90: Zapadły rozstrzygnięcia, mamy mistrza Polski, mamy zespół, który awansował. Jak pan ocenia te rozstrzygnięcia?

Krzysztof Mrozek: Generalnie nie jestem zaskoczony – w najwyższej klasie rozgrywkowej wygrał Lublin, w naszej formacji wygrało Krosno. Trzeba powiedzieć, że „flanka wschodnia” będzie chyba przez lata mocna w żużlu. Jeżeli chodzi o ekstraligę to widać, że sport musi być poparty finansowaniem, wszyscy wiemy, że to finansowanie właśnie tam na „flance wschodniej” jest przeogromne. Trzeba pogratulować drużynie z Lublina, super, że zdobyli tytuł.

Radio 90: Lublin to chyba nie jest zaskoczenie, bo byli liderem po sezonie zasadniczym.

Krzysztof Mrozek: Rzeczywiście przez całe rozgrywki drużyna z Lublina wygrywała praktycznie wszystko. Natomiast ja powiem szczerze, że kibicowałem drużynie gorzowskiej ale w finale okazało się, że jednak równiejsza była drużyna z Lublina. Generalnie bardzo fajny finał, jeżeli chodzi o walkę na torze to pojedynki Bartka Zmarzlika z Dominikiem Kuberą naprawdę „palce lizać”. Wydaje mi się, że Dominik Kubera wzrasta teraz na zawodnika nr 2 w Polsce. „Wróbelki ćwierkają”, że ci zawodnicy będą jeździć w tym samym klubie w przyszłym sezonie więc wydaje mi się że naprawdę Lublin będzie mocny z takim składem.

Radio 90: Na trzecim miejscu Włókniarz Częstochowa z Kacprem Woryną w składzie…

Krzysztof Mrozek: Liczyłem, że drużyna Włókniarza Częstochowa dojdzie do finału, ale cóż… jest medal i należy się z tego cieszyć. Coś tam w pewnym momencie sportowo nie zagrało, natomiast tak czasami w sporcie bywa, że coś się nie poukłada tak jak powinno i zespół przegrywa, ale drużyna częstochowska jest dobrą drużyną. Zresztą Kacper miał naprawdę sezon życia, fajnie jeździł, robił dużo punktów i był jednym z liderów tej drużyny i to cieszy.

Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik

Radio 90: Wracając do e-Winner 1.Ligi – zespół z Krosna awans. To chyba jest niespodzianka, w takich kategoriach należy to rozpatrywać? Zespoły z Bydgoszczy i Zielonej Góry były faworytami.

Krzysztof Mrozek: Tak to można powiedzieć, że generalnie drużyny z Bydgoszczy, z Zielonej Góry przed sezonem przez wszystkich były uważane za faworytów. Natomiast ja powtarzałem, że drużyna z Krosna jest drużyną równą. Tor w Krośnie jest też specyficzny, trzeba umieć się do niego „dokleić”. Jest jednak jedna rzecz, z którą nie do końca potrafię się zgodzić. Proszę popatrzeć drużyna mistrza Polskiej z Lublina i drużyna z Krosna czyli obie zwycięskie – nie ma w nich żadnego wychowanka z tych miast. To są wszystko zawodnicy zakontraktowani z innych miast i oni robią wynik co by świadczyło o tym, że generalnie w tym sporcie potrzeba dużych pieniędzy, żeby zrobić dobry wynik.

Radio 90: W drużynie z Krosna jest wielu zawodników, których bardzo dobrze znamy w Rybniku, występowali kiedyś w ROW-ie…

Krzysztof Mrozek: Trzech zawodników, bo Wacek Milik, Tobiasz Musielak i Andrzej Lebiediew… czterech, jeszcze Mateusz Szczepaniak, czyli generalnie większość drużyny to są rybniczanie. Tym bardziej im gratuluję i się cieszę, że wygrali te rozgrywki.

ROW Rybnik: skład na nowy sezon

Radio 90: Mówił pan ostatnio, że zostają młodzieżowcy. Możemy to potwierdzić?

Krzysztof Mrozek: Oczywiście, wszyscy młodzieżowcy w Rybniku mają podpisane kontrakty do 21. roku życia. Paweł Trześniewski, Kacper Tkocz, Lech Chlebowski, ci wszyscy zawodnicy zostają plus Kamil Winkler, plus Grabarczyk, oni wszyscy mają ważne kontrakty. Prawdopodobnie któryś z nich zostanie wypożyczony, żeby się objeżdżał w innej drużynie, natomiast spekulacje na portalach internetowych, że Paweł Trześniewski odchodzi do Wrocławia, to są bzdury, które nie mają miejsca.

Paweł Trześniewski, zawodnik ROW-u Rybnik

Radio 90: Możemy podać kolejne żużlowe nazwisko?

Krzysztof Mrozek: Krystian Pieszczek, który powtarzał, że mu się podoba w Rybniku, chce tu zostać, ja też mu potwierdzałem, że jesteśmy z niego zadowoleni. Już dopięliśmy ten temat.

Radio 90: To dobra informacja dla kibiców…

Krzysztof Mrozek: Moim zdaniem bardzo dobra, bo ten zawodnik na torze bardzo dużo myśli, bardzo fajnie jedzie, jazda jest dynamiczna, myślę, że pójdzie tylko do góry.

Krystian Pieszczek, ROW Rybnik

Radio 90: Czy możemy powiedzieć o kolejnych zawodnikach?

Krzysztof Mrozek: Jeszcze nie, w klubie będzie 3 zawodników zagranicznych, to zawodnicy którzy w tym sezonie nie jeżdżą, z nimi nie można jeszcze rozmawiać i tego nie robimy.

Jubileuszowe zawody z okazji 90-lecia klubu z Rybnika

Krzysztof Mrozek: 8 października w sobotę zapraszamy wszystkich na stadion, godzina 17.00. Międzynarodowy Turniej Indywidualny „90. lat rybnickiego żużla”. Jeżeli chodzi o skład na pewno pojadą rybniczanie, będziemy też chcieli, jeśli nie będzie kolizji terminu, zaprosić Kacpra Worynę. Uważam, że to w tej chwili zawodnik wywodzący się z Rybnika, który ma najwyższy poziom, widać to w ekstralidze. Miał być Max Frick, ale niestety wyłączyła  go koszmarna kontuzja. Mam nadzieję, że będą zawodnicy, z którymi przez te lata miałem styczność, nie podam na razie nazwisk, chcę stopniować napięcie.

Radio 90: W jakiej formule rozegrany zostanie ten turniej?

Krzysztof Mrozek:  To klasyczny turniej indywidualnej, według tabeli, jeszcze tej starej, być może wprowadzimy jeszcze „finał pocieszenia”, czy „finał ostatniej szansy”. Pracujemy nad tym. Chciałbym, żeby każdy kibic, który kocha żużel, przyszedł na stadion, bilety będą w cenie 5 złotych. Szykujemy szereg atrakcji, na naszej stronie będziemy zdradzać co się będzie działo 8 października.

Posłuchaj wszystkich magazynów z 28 września:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024