StartKultura

Magda Walach spotkała się z młodymi aktorami w Raciborzu. Też tak zaczynała

Raciborzanie spotkali się z aktorką w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, w której Magda Walach szlifowała swój talent. – Ale miło było posłuchać, że nie zapomniała o swoich korzeniach, powiedziała nawet, że to właśnie w szkole średniej, czyli w raciborskim Zespole Szkół Ekonomicznych, czuła się najlepiej – wzrusza się Teresa Okaj, polonistka aktorki.

Cała grupa została też zaproszona na spektakl w Teatrze Bagatela „Kochankowie nie z tej ziemi”. – Jeszcze po spektaklu do nas przybiegła, jeszcze nas wyściskała na pożegnanie, to było naprawdę wspaniałe spotkanie – zachwyca się Teresa Okaj. – Mogliśmy zobaczyć kulisy teatru, nawet mogliśmy stanąć w świetle reflektorów i poczuć się jak profesjonalni aktorzy! – zachwyca się Natalia Zagdańska, uczestniczka warsztatów. – Jaka jest Magda Walach? Lśni jak gwiazda, ale nie zachowuje się jak ona. W czasie rozmowy nie czuło się, że to bardzo popularna aktorka, a raczej miła i trochę zwariowana koleżanka – dodaje Natalia.

– Spotkała się z młodzieżą po raz pierwszy, a przyglądając się ich rozmowom wydawało się, że znają się od zawsze! Magda Walach jest tak naturalna, tak pogodna, wciąż taka sama. Cieszę się, że młodzież miała taką fantastyczną możliwość. To dodaje skrzydeł i jest inspiracją do dalszego działania – mówi dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Janina Wystub.

Zajęcia teatralne w Raciborskim Centrum Kultury rusza ponownie we wrześniu.

Zostaw komentarz