Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maile w sprawie kontroli skarbowej? Uważaj, mogą być fałszywe!

Facebook Twitter

Ostrzeżenie o fałszywych e-mailach, jakie krążą w regionie, przysłała do Radia 90 rzeczniczka Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Chodzi o podejrzane wiadomości o zamiarze wszczęcia kontroli przez urząd skarbowy.

fot.rawpixel/ pixabay.com

 Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej

– ostrzega Grażyna Kmiecik i dodaje:

 Otwieranie linków lub załączników oraz wysyłanie odpowiedzi może doprowadzić do zainfekowania komputera i przejęciem naszych danych.  Żadna jednostka skarbowa nie wysyła informacji o zamiarze prowadzenia kontroli lub jakichkolwiek żądań zapłaty za pośrednictwem poczty elektronicznej lub usługi SMS.

Oto przykład e-maila (pisownia oryginalna):

Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 19.01.2020r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.01.2020r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.01.2020r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 19.01.2020r. o godz. 9.00.

Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pуzn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pуzn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspуlpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczegуlnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.

Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentуw zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku.

Zalacznik do pobrania

Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pуzn. zm.).

———————————–

INSPEKTOR KONTROLI
Urzad Skarbowy
mgr Bara Dominika

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj