Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maj, bzy, Rybnik i TY! Trzecia edycja rybnickiej majówki

Facebook Twitter

Daria Zawiałow, Maria Sadowska, Gaba Kulka, Quebonafide czy Grubson z towarzyszeniem orkiestry rozrywkowej. "Maj, bzy, Rybnik i Ty" już po raz trzeci. Jak zwykle w programie duże koncerty, festiwal foodtrucków, święto koszykówki, pokazy samochodów amerykańskich czy obchody Europejskiego Dnia Kultury Przemysłowej.

fot. pixabay.com

To będzie trzecia edycja kilkudniowego wydarzenia pod hasłem: „Maj, bzy, Rybnik i Ty”. Chcemy, wspólnie, na wesoło świętować– mówi w programie Czas na Twoją Miejscowość Piotr Kuczera prezydent Rybnika i zachęchęca, aby wyjść z domu i spotkać się na terenie miasta: Niech to będzie dobre świętowanie!

Program koncertów na kampusie:

1 maja
godz. 17.00 Daria Zawiałow
godz. 18.30 Gaba Kulka
godz. 20.00 Łąki Łan

Hasło pierwszego dnia majówki to ALTERNATYWA- mówi Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej:

Trzy wspaniałe podmioty wykonawcze, na początek Daria Zawiałow, znakomita młoda wokalistka, później koncert Gaby Kulki i na zakończenie bardzo energetyczna muzyka zespołu Łąki Łan, to połączenie popu, funku, muzyki elektronicznej, niesamowita energia, myślę, że cały kampus będzie szczęśliwy, myślę, że będziemy się doskonale bawić.

2 maja
godz. 18.00 Grubson z orkiestrą eM Band
godz. 20.00 Quebonafide

2 dzień maja to koncerty pod szyldem HIP- HOP, a na początek nasz, rybnicki GRUBSON- zapowiada Wojaczek:

Na początek rybnicki muzyk, producent Grubson zaprezentuje się w specjalnej odsłonie, na ten koncert przygotował swoje utwory w nowych aranżacjach z orkiestrą eM Band, czyli ogromna ilość muzyków, prawie 20 osób na scenie, będzie to taka specjalna produkcja. A prezentacje tego dnia zakończy wielka gwiazda Quebonafide (…) Myślę, że ten dzień przyciągnie wielu fanatyków muzyki hip-hopowej, ale nie tylko, bo to są artyści, którzy łączą gatunki, jest to muzyka dla o wiele szerszego grona. Ten zestaw artystów jest wyjątkowy, dlatego że ten hip- hop współczesny ma różne kolory, tak jak pokazuje Grubson, można zagrać koncert z pełnym big bandem.

3 maja
godz. 18.00 Krystyna Stańko
godz. 19.30 Maria Sadowska

To dzień pod znakiem jazzu, a właściwie można powiedzieć okraszony jazzem, dlatego, że to będzie taki jazz dla wszystkich. Na początek Krystyna Stańko, znakomita polska wokalistka z programem z nowej płyty „Novos Anos”. Tam jest dużo muzyki z Ameryki Południowej, są bossa novy, rumby, rytmy latynoamerykańskie. A prezentacje zakończy Maria Sadowska, wokalistka, reżyserka, kobieta o wielu twarzach, jurorka programu „The Voice of Poland”.  Będzie z płytą „Jazz na ulicy”- zapowiada Michał Wojaczek.

Tym razem koncerty majówkowe będą na kampusie, bo jak mówi Julia Wójcik, kierownik Biura Kultury w Urzędzie Miasta w Rybniku, to miejsce daje większe możliwości organizacyjne. Od  południa będą tam foodtrucki, a do wieczora koncerty gwiazd. Są też imprezy towarzyszące, posłuchaj co się będzie działo 1 maja:

Imprezy towarzyszące także 3 maja:

Podczas koncertów będą konkursy, w których do wygrania majówkowe TORBY i PARASOLE ale także- uwaga- dwie główne nagrody, posłuchajcie:

To pakiet naszego sponsora, dwa samochody marki Mazda do dyspozycji, w pełni zatankowane, do wykorzystania przez cały weekend- zapowiada Julia Wójcik.

Gwiazdy majówki będą do złapania na kampusie, Krystyna Stańko spotka się także z fanami w Halo!Rybnik, a lider zespołu ŁĄKI ŁAN chce pojeździć po Rybniku na rowerze:

W czasie całej majówki trwać będzie Food Fest Festiwal Foodtrucków. Będzie kuchnia grecka, tajska i indyjska, węgierska, będą burgery, belgijskie frytki czy gofry bąbelkowe. Będzie też oczywiście kuchnia polska.

CURRY POINT (kuchnia tajska i indyjska)
MIĘSO burgery (amerykańskie burgery)
Królleski Burger (amerykańskie burgery)
Burger Ratunkowy (j.w.)
Walenty Kania kuchnia dla odważnych (podroby, kuchnie świata)
Król Kur (stripsy, hot wings)
Własna Robota (koktajle i szejki)
Bubblove (gofry bombelkowe)
Churros and More (hiszpańskie słodkości)
Fit-Fat Food Truck Katowice (kuchnia meksykańska)
Lubish Langosh (węgierski specjał uliczny)
Fabryka Frytek – fries & fingerfood (frytki & fingerfood)
Cafe Cool’a (kawa)
wusztzkarry (kiełbaski i frytki belgijskie)
Kurtosz Kołacz (słodkości)
Rolling Ice – Lody Tajskie (lody tajskie)
El’Cazuela (zapiekanki)
Jadło na kółkach (wariacje na temat hot dog’a)
Choco Kebab Polska (słodkości z włoską czekoladą)
Food Truck Villa Polanica (pierogi)
Meat The Greek (kuchnia grecka)
Placki z fury (quesadilla, placki ziemniaczane)
U Wlocha Food Truck (włoska pizza)
Lodzio Miodzio (lody rzemieślnicze)

I jeszcze informacja techniczna od Michała Wojaczka, jednego z koordynatorów organizacji majówki w Rybniku. Gdzie zaparkować w Rybniku w czasie majówki?

„Maj, bzy, Rybnik i Ty” 1 , 2 i 3 maja. Kampus w Rybniku. Więcej na stronie rybnik.eu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj