Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Majówka w Wiśle z wieloma niespodziankami

Facebook Twitter

W tym roku majówka w Wiśle będzie inna niż zwykle. Nie będzie dużych koncertów i wydarzeń kulturalnych, do dyspozycji turystów pozostaje jednak to co w Wiśle najważniejsze – góry i przyroda. Co ciekawe, będą działały kolejki górskie i większość restauracji, które serwują dania na wynos i na dowóz. Na gości czeka też niespodzianka – mobilny koncert kapeli góralskiej.

Epidemia koronawirusa i rządowe obostrzenia nie pozwoliły w tym roku na organizację takiej majówki, do której przyzwyczajeni są turyści, którzy co roku tłumnie odwiedzają Wisłę. Nie znaczy to jednak, że jeśli ktoś zdecyduje się na odwiedziny Perły Beskidów, będzie się nudził.

Większość punktów gastronomicznych w naszym mieście jest otwartych. Restauracje serwują jedzenie na dowóz i na wynos. Oczywiście działają też kawiarnie i lodziarnie. Co ważne, sprzedaż na wynos proponują także dwa schroniska górskie, na Przysłopiu pod Baranią Górą i na Soszowie

– mówi Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji wiślańskiego urzędu miasta.

W weekend majowy w Wiśle otwarte zostaną także koleje linowe. Turyści krzesełkiem wjechać będą mogli na Skolnity, Soszów i Stożek a także na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Malince. Wisła jest gotowa na przyjęcie turystów – chociaż obecnie dla odwiedzających zamknięta jest informacja turystyczna, na Placu Hoffa, właśnie przy budynku informacji, turyści mogą korzystać z interaktywnej witryny, która przekazuje informacje m.in. o szlakach górskich i spacerowych oraz o atrakcjach turystycznych.

Witryna jest na bieżąco dezynfekowana przez pracowników informacji turystycznej, zalecamy jednak korzystanie w rękawiczkach. Przed budynkiem informacji na turystów będą czekały darmowe materiały dotyczące Wisły

– mówi Tadeusz Papierzyński.

1 maja w godzinach popołudniowych na ulicach Wisły pojawi się z kolei bardzo ciekawa atrakcja – Wóz pełen muzyki. To mobilny koncert Kapeli Wisła, która na wozie drabiniastym przejedzie ulicami miasta, żeby choć na chwilę wypełnić go muzyką.

Bardzo żałujemy, że nie udało nam się w tym roku zorganizować koncertów, na które czekaliśmy. Mamy jednak nadzieję, że przez spontaniczną akcję, jaką jest Wóz pełen muzyki, uda nam się przybliżyć mieszkańców i turystów do piękna naszej góralskiej muzyki

– mówi Katarzyna Czyż–Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W tym roku nie odbędą się także uroczystości patriotyczne z okazji 3 Maja. Wisła przygotowała jednak ciekawe majówkowe propozycje w internecie. Już dziś na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć, jak przyrządzić wiślańskie placki z blachy, a 2 maja na profilu Miasta Wisła pojawi się okolicznościowy film z udziałem m.in. wiślańskich górali.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj