Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Majówka z MOSiR-em

Facebook Twitter

Już w sobotę (3.05.) muzyczne majowe święto na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu. Koncerty i zabawy już od 16.00. Wstęp jest bezpłatny.

To propozycja dla całych rodzin, by wspólnie spotkać się i bawić w trakcie majowego weekendu. Na scenie jastrzębskiego stadionu będzie można zobaczyć zespoły: Coria i  Świnka Halinka, Grubsona, a gwiazdą imprezy będzie grupa Luxtorpeda. Muzycy będą promować swój najnowszy album „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”.

GRUBSON

Polski raper i producent muzyczny. Tomasz Iwańca pochodzi z Rybnika, a działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. W 2009 roku ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany O.R.S. Grubson współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: EastWest Rockers, Junior Stress, Jamal, Abradab, Natural Dread Killaz, DJ Feel-X, Rahim, Skorup, Dreadsquad, O.S.T.R., Bob One, PMM czy DonGURALesko.

LUXTORPEDA

Polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia – Tomasza Krzyżaniaka.

W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. W sesji nagraniowej wziął udział także Maciej Jahnz, który zarejestrował partie solowe gitary elektrycznej. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który ukazał się 9 maja 2012 roku.

W dwóch teledyskach promujących płytę role fabularne odegrali sportowcy: drużyny rugby na wózkach Balian i Jokers („Hymn”) oraz zawodnicy mieszanych sztuk walki, m.in. Michał Materla. 1 kwietnia tego roku ukazał się trzeci album zatytułowany „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024