Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Majówkowy piknik w Wodzisławiu. Z zaproszenia skorzystało wielu mieszkańców

Facebook Twitter

Lekcja dojrzałego patriotyzmu przed południem, msze święte, składanie kwiatów i uroczyste apele a później czas na zabawę. W Wodzisławiu Śląskim tym razem miasto zaprosiło na majówkowy piknik w parku za muzeum.

Wtorkowe popołudnie upłynęło tam na wielu zabawach. Wielką atrakcją była zagroda ze zwierzętami, pojawiły się m.in. alpaki, można było przejechać się też na koniu.

Anna Szweda: Łączymy te patriotyczne akcenty z dobrą zabawą i wypoczynkiem

– podkreśla Anna Szweda – Piguła z wodzisławskiego magistratu.

Było koncertowanie nad wodą – ten czas w ten sposób umilali uczniowie i wykładowcy szkoły muzycznej, ale było też pływanie na wodzie – takiej atrakcji tu jeszcze nie widziano.

Anna Szweda: Przepiękna uroczystość pod pomnikiem, a teraz piknik rodzinny to piknik w parku miejskim, który do tej pory tak wykorzystywany nie był.

Radio 90: Jest z czego się cieszyć i w czym brać udział, bo tych atrakcji jest tutaj rzeczywiście sporo.

Anna Szweda: Jedną z atrakcji jest możliwość popływania łódką, mamy tutaj cały sztab ratowników jak widać, którzy nie tylko pilnują bezpieczeństwa, ale też zapewniają obsługę i można skorzystać z tej wyjątkowej niecodziennej okazji i popływać w naszym stawie i zobaczyć, że to możliwe. Pogoda jest przepiękna i jak widać, wyciągnęła wielu mieszkańców naszego miasta i przyjezdnych.

Majówkowy gulasz był przepyszny, w mgnieniu oka zniknął z dużego pojemnika polowej kuchni. Świetna inicjatywa z taką majówką w parku – mówili naszemu reporterowi uczestnicy zabawy.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022