StartKultura

Makijaże w Raciborskim Centrum Kultury

Polska wokalistka,  mieszkająca w Londynie. Pochodzi z Raciborza. Tu ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Następnie trafiła do  Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który był jej prawdziwą szkołą wokalnego przetrwania. Potem Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Koncerty. Wiele koncertów na całym świecie. Gdy w końcu lat siedemdziesiątych trafiła do Londynu, zagościła w nim na dłużej. Tam mieszka do dziś.

Nastrojowe ballady, trochę bossa novy zabarwionej nutką jazzu, trochę powrotu do początków kariery, a więc otrzemy się o klimaty Śląska i Mazowsza, trochę zapachnie krakowską piwnicą, nieco klimatów naszej polskiej historii, ale i świeży oddech Londynu przywozi nam wokalistka tyleż polska co brytyjska – śpiewająca ciepłym, aksamitnym głosem, niosąca niby welon z mgły i własnych wspomnień portret kobiety spełnionej, jej duszy pełnej różnych odcieni głównie pastelą malowanych. Artystce towarzyszy i akompaniuje wirtuoz krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” – Konrad Mastyło.

Podczas 60 muzycznych minut  artyści zaprezentują takie utwory jak: „Szlifowani na diamenty”, „Za horyzont”, „Cieszmy się sobą starannie”, „Wyrośnięci z buka”, elementy rodzimego folkloru podkreśli znany wszystkim „Ej przeleciał ptaszek”, który Ewę wyprowadził przed laty z Ojczyzny, Piwnicę pod Baranami zaakcentuje piękna piwniczna ballada „Czas” i jeszcze „Deszcz jesienny”, który wokalistka umieściła na wcześniej wydanym krążku poświęconym żołnierzom AK.
Współpracowała  z polskim kompozytorem Jackiem Szczygłem i oto utwory jego kompozycji dla niej pisane i potem wydane  jako kolejny krążek : „Blisko bądź”, „Poczekajmy z tą miłością do jutra”.

Zostaw komentarz