Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mała książka, wielki człowiek. Wyprawka czytelnicza dla każdego dziecka

Facebook Twitter

Mała książka, wielki człowiek. We wrześniu rusza kolejna edycja projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym. Główny cel to zachęcenie ich do odwiedzania bibliotek. Każde dziecko, które wraz z rodzicami przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

fot.StockSnap/pixabay

W wyprawce znajdzie się książka „Pierwsze czytanki dla…”, która formą i treścią odpowiada potrzebom najmłodszych czytelników, oraz Kartę Małego Czytelnika. W Wyprawce znajdziemy też broszurę dla rodziców, która przypomni o istotnej roli czytania w rozwoju ich dziecka i o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Akcja rusza we wrześniu. Wyprawki będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego

– czytamy na stronie organizatora akcji. Więcej: TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj