Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mała Lenka 5-milionowym dzieckiem przebadanym w programie WOŚP

Facebook Twitter

Czterotygodniowa Lenka z Koniakowa jest 5-milionowym dzieckiem, które wzięło udział w Przesiewowych Badaniach Słuchu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko po to, by jak najszybciej wyłapać ewentualne wady słuchu.

Z tej okazji do Szpitala Śląskiego w Cieszynie, gdzie urodziła się dziewczynka i gdzie miała przeprowadzone badanie przybył we wtorek (1.10.) Jurek Owsiak szef orkiestry. Szczególnymi gośćmi była Lena wraz z rodzicami:

Mama dwudniowego Jonasza z Cieszyna, nie wątpliwości, że badania słuchu są konieczne:

Codziennie od 2002 roku z ogólnopolskiego programu medycznego, korzysta 1000 dzieci w całej Polsce – przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Jurek Owsiak:

WOŚP wspiera działalność cieszyńskiego szpitala od 21 lat. Na oddział neonatologiczny trafiły między kardiomonitory, pulsoksymetry, inkubatory, lampy do fototerapii oraz stanowiska resuscytacyjne. Z kolei oddział ratunkowy i geriatryczny wyposażony został w wielofunkcyjne łóżka i materace, spirometry, pompy infuzyjne, wózki inwalidzkie oraz sprzęt USG i zestawy do intubacji. Sprzęt jest mądrze wykorzystywany dlatego też, Oddziałowi Neonatologicznemu cieszyńskiego szpitala nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To dla nas spełnienie marzeń – nie ukrywa Kazimiera Karczmarczyk ordynator oddziału neonatologicznego cieszyńskiego szpitala:

Jak podkreśla Agnieszka Misiewska Koczur zastępca dyrektora do spraw lecznictwa. W Śląskim Szpitalu w Cieszynie orkiestra pamięta nie tylko o tych najmłodszych, ale również o tych nieco starszych:

Dodajmy, że WOŚP przekazał taż wczoraj cieszyńskiemu szpitalowi nowy ultrasonograf. W sumie lecznica otrzymała dzięki orkiestrze sprzęt o wartości 1,3 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022