Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mała Mi… nie taka mała! Wyrosła nam na ikonę feministek!

Facebook Twitter

W konkursie, w którym należało napisać, która bajkowa bohaterka powinna zostać twarzą feministek, najczęściej pojawiała się właśnie postać, znana nam z Muminków. W gronie nominowanych znalazły się także Waleczna Merida czy Smoczyca ze Shreka... Natomiast do grona nagrodzonych należą...

W przypadkowej kolejności prezentujemy nagrodzone komentarze:

  • sabina145 – Smoczyca ze Shreka-ponieważ jej wygląd mówi sam za siebie.Jej fantastyczny i hipnotyzujący wzrok wzbudza powagę i respekt oraz szacunek. Taka przedstawicielka feministek odnosiłaby 100% sukcesy w sprawach i prawach kobiet. Smoczyca pokazuje nam swoje oblicze zarówno w sprawach miłosnych, rodzinnych, jak i w sprawach można powiedzieć zawodowych. Z jednej strony jest kochającą, czułą żoną i matką, zaś z drugiej strony waleczną i oddaną stojącą na straży swoich przekonań i uczuć. Jest po prostu bezkonkurencyjna, nie ma takiej drugiej niepowtarzalnej przedstawicielki płci przeciwnej.

Czyli usposobienie łagodności i stanowczości… A co na to…

  • qsma

MAŁA MI to typowa feministka
Czasem nieco agresywna indywidualistka

Wspomniana w pamiętnikach muminka
Jako mała i pyskata dziewczynka

Zawsze robi, to co chce
Mówi to, co myśli i wie

Nierzadko w słówkach złośliwa
Ale w swoim życiu szczęśliwa

Z rodziną muminków przebywa
Więc samotna nazbyt nie bywa

Wygląd i poglądy jak Kazimiera
Gdzie z miłości do faceta nigdy nie umiera!!!

Kolejna propozycja…

  • zdzisek –Ja jako przedstawiciel płci przeciwnej proponuje 3 w 1-Bójka, Bajka i Brawurka, są to dziewczyny, które idealnie swoim wyglądem i zachowaniem nadawałyby się na twarz reprezentującą feministki. Dziewczyny te są wystrzałowe, każda z nich posiada inną moc, którą wykorzystują w jednym celu, walką ze złem w obronie świata i ludzi, przy tym dobrze się bawią i sprawia im to wielką radość.

I na końcu ponowie wierszowana Mała Mi:

  • tajemnicza9

Opryskliwa i pyskata mimo swej drobnej postury
Samodzielna i zaradna nawet gdy na niebie chmury
Zawsze znajdzie sprytną radę kiedy wszyscy tracą wiarę
Chciała zgładzić wielką Bukę tę czarną nocną marę
Mowa tu o Małej Mi, która strasznie brzydka jest
Ale na wielkiego przyjaciela przeszła u Muminka test

Mała Mi to moja faworytka ;)

Autorzy powyższych komentarzy otrzymują podwójne wejściówki na wtorkowy seans z cyklu Kino Na Obcasach do Multikina Rybnik. Szczegóły odbioru zostaną przesłane mailem. Ale… postanowiliśmy także przyznać nagrody dodatkowe – po koszulki Radia90 zapraszamy: dipsy, mrowa1024, Dybek, monia – jak, gdzie, kiedy odebrać nagrody – również informacja w mailu.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane propozycje! W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was jeszcze wiele niespodzianek! O wszystkich konkursach na bieżąco możecie czytać tutaj: KLIKNIJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj