Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Malarstwo akrylowe, akwarelowe czy prace z elementami kolaży w bibliotece w Raciborzu

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu z pracowni Romana Szczasnego.

Już we wtorek (10.01) o godzinie 16.00 w bibliotece przy ulicy Kasprowicza 12 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy malarstwa uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu
z pracowni Romana Szczasnego.

Pracownia rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych to jedna z kilku pracowni, które przygotowuje młodzież do zdobycia zawodu plastyka. To na tym przedmiocie uczniowie
od podstaw uczą się zasad kompozycji, ustalania obrazowania, a wszystko po to, by zdobyć umiejętności warsztatowe i by rozpoznali swoje predyspozycje.

Prace prezentowane na wystawie wykonane zostały przez uczniów obecnej czwartej klasy LSP i pochodzą z różnych okresów edukacji.

Wystawione obrazy zostały wykonane w kilku technikach i stylach malarskich. Konwencja realistyczna to głównie studia martwej natury, fantastyczny sposób obrazowania reprezentują surrealistyczne wizje, obecne na wystawie są również obrazy abstrakcyjne wywiedzione z obserwacji natury w skali makro oraz obrazy ekspresyjne, w których kontrasty i światło budują tajemniczy nastrój. Techniki obecne na wystawie to głównie malarstwo akrylowe, akwarelowe, ale pojawią się również prace z elementami kolaży oraz lawowane tuszem.

– czytamy w zaproszeniu.

Autorzy prac:

Natalia Bondarewicz, Emilia Czajkowska, Anna Durka, Agata Grzesiczek, Oliwia Kielska, Zuzanna Kołpińska, Weronika Krasek, Katarzyna Kubala, Igor Kucybała, Izabela Lenort, Daniel Michna, Zuzanna Pacia, Bianka Rusiewicz, Wiktoria Skierska, Alicja Szymańska, Karolina Szymiczek, Inga Wardenga, Emilia Wawoczny, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł, Kinga Zajadacz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023