Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Małe Miasto Cieszyn”. Pieniądze rządzą światem?

Facebook Twitter

"Małe Miasto Cieszyn” czyli o tym, jak zapracować na majątek. Dziś (19.07.) w Cieszynie ruszają półkolonie dla dzieci, podczas których mali mieszkańcy miasta nad Olzą nie tylko będą się bawić, ale też poznają podstawowe mechanizmy rządzące światem pieniądza.

fot. klimkin / pixabay.com

Dzieci wykonując pracę, mają szansę zdobyć pierwsze doświadczenia w zarządzaniu środkami finansowymi w fikcyjnej “małomiasteczkowej” walucie, a nawet poznają zagadnienia podatków. Ta waluta „cieszyńskie halerze”. Plan wakacyjnych zajęć w Szkole Podstawowa nr 5 w Cieszynie, to ul. Wojska Polskiego 1.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Twórczy Rozwój w ramach programu grantowego Fundacji BGK. Głównym założeniem jest symulacja życia w prawdziwym “dorosłym mieście”, która jest atrakcyjną i łatwą do przyswojenia formą wychowania ekonomicznego.

Głównym założeniem programu „Małego Miasta” jest edukacja ekonomiczna. Chcemy zapoznać dzieci z podstawowymi mechanizmami rządzącymi światem pieniądza. Każdego dnia odbędą się warsztaty z przedstawicielami różnych zawodów. Celem warsztatów będzie zainteresowanie dzieci charakterem wykonywanej przez przedsiębiorcę pracy. Zaproszeni zostaną także przedstawiciele służb publicznych.

„Małomiasteczkowe” warsztaty będą dla naszych uczestników tym czym dla nas – dorosłych jest praca. Za udział w warsztatach dzieci otrzymają wynagrodzenie w fikcyjnej walucie – „cieszyńskie halerze”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021