Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Małe zainteresowanie szczepieniami. Sprawdzamy punkt w Czerwionce- Leszczynach

Facebook Twitter

Na początku 1000 szczepień dziennie, teraz wykonuje się ich średnio od 150 do 200. Tak wygląda obecnie zainteresowanie w punkcie szczepień masowych w Czerwionce- Leszczynach. Widać wyraźnie, że praca punktu spowolniła.

Mówi Hanna Piórecka- Nowak z Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce- Leszczynach:

Hanna Piórecka- Nowak: Pamiętam jak byliśmy zadowoleni, że po pierwszych 8 dniach mamy już zaszczepionych ponad 8 tysięcy pacjentów, to był naprawdę świetny wynik. Teraz- to oczywiste- praca tego punktu musiała spowolnić, mamy średnio około 150- 200 osób, które zgłaszają się do szczepienia, ale są też takie dni gdy przychodzi więcej. Przed kilkoma dniami zgłosiła się 400 osób jednego dnia.

W związku z mniejszą ilością chętnych punkt szczepień powszechnych w Czerwionce- Leszczynach ograniczył działalność do kilku dni w tygodniu:

Hanna Piórecka- Nowak: Otwarty jest 4 razy w tygodniu, pracuje tak, by mieszkańcom było najwygodniej, popołudniami, wieczorami, żeby mogli zaszczepić się po przyjściu z pracy. Dysponujemy też szczepionkami Johnson&Johnson, to taka najwygodniejsza forma, o której mówią pacjenci, że chcą się szczepić tylko raz. Mamy też Pfizera oczywiście. Do szczepień zgłaszają się także rodzice z dziećmi i jak przekazał mi lekarz koordynujący pracę punktu, 1/4 zgłaszających się do szczepień, to obecnie dzieci.

Przypomnijmy punkt szczepień masowych zlokalizowany jest w Centrum Kulturalno- Edukacyjnym.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w samej Czerwionce- Leszczynach zaszczepionych w pełni jest 44,5% mieszkańców, to bardzo dobry wynik, najwyższy- obok Gaszowic- w powiecie rybnickim:

  • Gaszowice – 45,0%
  • Czerwionka-Leszczyny 44,5%
  • Jejkowice 43,6%
  • Świerklany 42,6%

W samym Rybniku zaszczepionych jest w pełni 61 508 mieszkańców to stanowi 44,8%.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024