StartKultura

CKA: Malerosa zagra w bibliotece

„Malerosa” Folk Music Band zawiązał się podczas jam session w jednym z rybnickich pubów w listopadzie 2011 roku. Nie możemy jednak mówić o początkujących muzykach, ponieważ zespół tworzą muzycy związani dotychczas z rybnicką sceną muzyczną:

Inspiracją dla muzyków zespołu Malerosa jest wiele źródeł, dlatego podczas piątkowego koncertu usłyszymy wiele ciekawych aranżacji:

Piątkowy koncert będzie wyjątkowy zarówno dla muzyków, jak i organizatorów cyklu CKA:

Po 15 edycjach można pokusić się o małe podsumowanie cyklu. Dowiemy się także o niespodziance, której szczegółów Mariusz Miszurka z zespołu Malerosa nie chciał zdradzić:

Organizatorzy zdradzili również szczegóły dotyczące najbliższej przyszłości cyklu:

Zespoły, które są zainteresowane występem podczas gwiazdkowego koncertu, mogą zgłaszać się do organizatorów: Rybnickiej Amatorskiej Sceny Muzycznej oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

„MALEROSA” – Folk Music Band: Mariusz Miszkurka – mandolina, mandola, Roman Kożdoń – skrzypce, Samuel Ziemiński – kontrabas, Leszek Grzenia – gitara klasyczna, Karol Talik – darabuka, cajon, tamburyn. Grupa w najbliższym czasie zamierza poszerzyć instrumentarium o wiolonczelę, lutnię, duduk i cymbały.

Patronat honorowy nad cyklem sprawuje znany rybnicki jazzman Czesław Gawlik.

Zostaw komentarz