Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mammobus przyjedzie do Pawłowic

Facebook Twitter

W Pawłowicach kolejna okazja, by zadbać o zdrowie, korzystając z darmowych badań. W czwartek (12. 09.) i piątek (13.09.) przy Urzędzie Gminy zaparkuje mammobus z gliwickiego Centrum Onkologii. Z profilaktycznego programu mogą skorzystać panie urodzone w latach 1950 - 1969.

Centrum Onkologii – Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach zaprasza na bezpłatną cyfrową MAMMOGRAFIĘ Panie urodzone w latach 1950-1969, a szczególnie te panie, które w tym roku (bez względu, w którym miesiącu) obchodzą 50 urodziny. Badania organizowane są w ramach Dni Promocji Zdrowia w Gminie Pawłowice.

Miejsce i termin wykonywania badań w mammobusie gliwickiego Centrum Onkologii:

PAWŁOWICE – URZĄD GMINY

(ul. Zjednoczenia 60)

12, 13 września w godz.: 10.00-17.00

16 września w godz.: 8.30-15.30

Bez zapisów! Wybór dnia dowolny. Informacje tel.: 32 278 98 96.

Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii. Placówka oferuje najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania (mammobus jest jednym z kilku w kraju oferujących tak wysoki standard), opis zdjęć przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, zapewnienie bezpłatnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Centrum Onkologii w Gliwicach w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata, ubezpieczonym Paniom w wieku od 50 lat (liczy się tylko rok urodzenia) do 69 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023