Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mammobus w Żorach. Badania tego popołudnia

Facebook Twitter

Do godziny 17.00 w Żorach, bezpłatne badania mammograficzne. Na rynku stanął specjalistyczny mammobus Mammo-med. Kobiety w wieku 50-69 lat mogą w nim bezpłatnie wykonać cyfrową mammografię.

fot.zory.pl

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich, uważana za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi, wykorzystywana jako badanie profilaktyczne w grupie kobiet od 50 do 69. Celem akcji jest profilaktyka raka piersi oraz poprawa świadomości na temat chorób piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co dwa lata.

Mammo-Med Sp. z o.o. Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza mieszkanki na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowane przez Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Badania zostaną przeprowadzane w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii.

Przed przystąpieniem do badania panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś).

By wziąć udział w bezpłatnym badaniu należy zapisać się telefonicznie pod numerem tel. 58 325 76 02 lub 58 325 76 05.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021