Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mammobus w Żorach. Badania w tym tygodniu

Facebook Twitter

To jest tydzień z badaniami mammograficznymi w Żorach. Na rynku stanął mammobus Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, mogą wykonać kobiety w wieku od 50 do 69 lat.

Badania odbywają się w reżimie sanitarnym, należy umówić się telefonicznie, jest także prośba, aby nie zgłaszały się osoby, które miały w ciągu ostatnich dni objawy infekcji lub kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Dyżur mammobusu w Żorach do czwartku (4.02.).

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich, uważana za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi, wykorzystywana jako badanie profilaktyczne w grupie kobiet od 50 do 69. Celem akcji jest profilaktyka raka piersi oraz poprawa świadomości na temat chorób piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co dwa lata.

Badania są skierowane do pań w wieku 50-69 lat. Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań 1,2 lutego w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz 3,4 lutego w godzinach od 8:30 do 15:30 na żorskim Rynku przy Urzędzie Miasta.

By wziąć udział w bezpłatnym badaniu należy zapisać się telefonicznie pod numerem 32 278 98 96 w godzinach 7:00 – 15:00. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzednich mammografii.

Jeżeli obecnie lub w ciągu ostatnich 7 dni miała Pani kaszel, gorączkę, duszność, katar lub inne objawy infekcji lub w ciągu ostatnich 14 dni kontaktowała się Pani z osobą z wymienionymi objawami lub chorą na koronawirusa, prosimy o NIE ZGŁASZANIE SIĘ na badanie do mammobusu i zaplanowanie mammografii w innym terminie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj