Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mammobus zaparkuje w Rybniku-Boguszowicach

Facebook Twitter

Trzy dni darmowych badań w Rybniku-Boguszowicach. Od czwartku (17.03.) przed Halą Widowiskowo-Sportową stać będzie mammobus Instytutu Onkologii w Gliwicach.

To szansa, by skontrolować stan swojego zdrowia dla kobiet między 50-tym a 69-tym rokiem życia. W dowolnie wybranym dniu, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości i ewentualnie wyniki poprzedniej mammografii.

W czwartek (17.03.) badania będą wykonywane od 10.00 do 17.00, w piątek (18.03.) i poniedziałek (21.03.) między 8.30 a 15.30.

Od 2014 roku mammobus gliwickiego Centrum Onkologii wyposażony jest w najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania. Poprawił się również komfort podczas badania dzięki doborowi ucisku w zależności od wielkości i struktury piersi.

Zastosowania w aparacie cyfrowa technologia pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu piersi oraz cyfrową archiwizację, co ułatwia lekarzowi porównanie wyniku z wcześniejszą mammografią i precyzyjny opis badania.

A rak piersi na Śląsku jest wciąż jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnych badań, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. Im wcześniej wykryta choroba, tym większe szanse na wyleczenie. A frekwencja w sierpniu w naszym województwie była niewielka, do mammobusu zgłosiło się tylko 43% kobiet między 50 a 69 rokiem życia. Dla porównania: w Finlandii zgłasza się aż 90% pań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj