Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mammobus znów będzie w Rybniku. Sprawdź gdzie

Facebook Twitter

To jest zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50- 69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je kobiety, które urodziły się w 1972 roku, po raz ostatni te, które urodziły się w 1953 roku. Mammobus stanie przy ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku 3 czerwca, to najbliższy piątek.

fot.pixabay.com

Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

– zachęcają organizatorzy.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Rybniku przy Zebrzydowickiej 1, obok marketu, w godzinach od 8.30 do 14.00. W badaniach mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jest prośba o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj