Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mammografia dla mieszkanek regionu

Facebook Twitter

Bezpłatne badania dla kobiet zaplanowano w Radlinie i Świerklanach. Po raz kolejny te miasta odwiedzą specjaliści z Instytutu Onkologii z Gliwic.

Mammobus zaparkował przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie. Z darmowego badania skorzystać mogą mieszkanki regionu w wieku od 50 do 69 lat, które ostatnią mammografię wykonywały 2 lata temu. Nie ma wcześniejszej rejestracji. Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii.

Od 2014 roku mammobus gliwickiego Centrum Onkologii wyposażony jest w najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania. Poprawił się również komfort podczas badania dzięki doborowi ucisku w zależności od wielkości i struktury piersi.
Zastosowania w aparacie cyfrowa technologia pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu piersi oraz cyfrową archiwizację, co ułatwia lekarzowi porównanie wyniku z wcześniejszą mammografią i precyzyjny opis badania.

A rak piersi na Śląsku jest wciąż jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnych badań, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. Im wcześniej wykryta choroba, tym większe szanse na wyleczenie. A frekwencja w sierpniu w naszym województwie była niewielka, do mammobusu zgłosiło się tylko 43% kobiet między 50 a 69 rokiem życia. Dla porównania: w Finlandii zgłasza się aż 90% pań.

Mammobus w Radlinie będzie przyjmował pacjentki:

  • 05-06 października (poniedziałek-wtorek) w godz. 10.00-17.00
  • 07 października (środa) w godz. 8.30-15.30

Mammobus w Świerklanach będzie przyjmował pacjentki:

  • 08-09 października (czwartek-piątek) w godz. 8.30-15.30
  • 12 października (poniedziałek) w godz. 10.00-17.00

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj