Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mamuty tematem wykładu w Muzeum Wodzisławskim

Facebook Twitter

Jak i gdzie żyły mamuty? Kiedy i dlaczego wymarły? Czym się odżywiały? Wybitny archeolog, specjalista epoki kamienia prof. dr. hab. Jan Michał Burdukiewicz będzie gościem wodzisławskiego muzeum. W czwartek (19.11.) wykład dla wszystkich zainteresowanych zatytułowany "Mamuty i ludzie".

Spotkanie zostanie zorganizowane po odkryciu, jakiego latem dokonano w Zawadzie: przypomnijmy w jednym ze stawów znaleziono cios mamuta. Do tej pory mieszkańcy zadają wiele pytań na ten temat, dlatego w czwartek (19.11.) będzie okazja, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Wstęp jest wolny, początek wykładu o 16.00.

Jan Michał Burdukiewicz, profesorem i kierownik Zakładu Archeologii Epoki Kamienia Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadził badana na wielu stanowiskach archeologicznych w Europie i Azji. Opublikował ponad 200 artykułów w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim oraz kilka książek w najwyżej cenionych wydawnictwach światowych, takich jak Elsevier, Springer, Brill czy Wiley Blackwell.

Zdaniem prof. dra hab. Jana Krzysztofa Kozłowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego J.M. Burdukiewicz jest „…niewątpliwie jednym z najwybitniejszych specjalistów młodszego pokolenia w zakresie wczesnej prehistorii Eurazji. Wiele jego prac miało charakter pionierski, a przedstawione hipotezy weszły na stałe do dorobku światowej prehistorii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj