Sztafeta 4×400 z Jutyną Święty-Ersetic srebrna na mistrzostwach świata

Srebrny medal przywiezie z mistrzostw świata w lekkoatletyce Justyna Święty-Ersetic. Raciborzanka wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 stanęła na drugim stopniu podium. Polki w składzie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic pobiegły w finale fantastycznie, o ponad dwie sekundy poprawiając rekord naszego kraju (3:21.89).

O tym, że zdobyły srebro zdecydował finisz Justyny Święty-Ersetic, która na ostatniej prostej wyprzedziła Jamajkę. Bezkonkurencyjne okazały się Amerykanki. Dodajmy, że dla Justyny Święty-Ersetic były to intensywne mistrzostwa.

Raciborzanka pobiegła w sztafecie mieszanej, która zajęła 5. miejsce, była siódma w biegu indywidualnym, a na zakończenie czempionatu sięgnęła z koleżankami w sztafecie 4×400 po srebro.

Gorzej powiodło się innym naszym sportowcom z regionu. Żorzanka Ewa Swoboda odpadła w półfinale sprintu na 100 metrów. Natomiast zmagający się z kontuzją łokcia, pochodzący spod Cieszyna kulomiot, Michał Haratyk nie zdołał awansować do finału pchnięcia kulą.