Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mandaty i pouczenia. Trwają kontrole źródeł ogrzewania w Rybniku

Facebook Twitter

Kolejne kontrole źródeł ogrzewania w Rybniku i w efekcie 2 mandaty i 16 pouczeń. Jedna sprawa będzie rozstrzygana przez sąd. 132 kontrole posesji przeprowadzili rybniccy strażnicy miejscy w ubiegłym tygodniu.

Fot. rybnik.eu

Sprawdzają przede wszystkim, jak mieszkańcy wywiązują się z obowiązku wymiany kotłów węglowych użytkowanych dłużej niż 10 lat. W efekcie ostatnich kontroli straż miejska wystawiła 2 mandaty i 16 pouczeń.

Mandaty w wysokości 500 zł wystawiane są w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku wymiany źródła ogrzewania, i jak dotąd nie zrobił też żadnego ruchu w kierunku takiej wymiany.

Z kolei pouczenia udzielane są w przypadku, kiedy piec nie został wprawdzie wymieniony, ale właściciel nieruchomości jest w trakcie załatwiania formalności, związanych z instalacją nowego źródła ogrzewania (np. czeka na podłączenie do sieci gazowej albo ciepłowniczej, na dostawę pieca). W takich przypadkach strażnicy wyznaczają kolejne terminy kontroli.

Strażnicy miejscy skierowali też jeden wniosek o ukaranie do sądu w związku z odmową przyjęcia mandatu przez osobę kontrolowaną.

W trakcie kontroli strażnicy zauważyli też inne nieprawidłowości, wystawiając 5 pouczeń i 5 wniosków do sądu za brak numeru porządkowego, brak złożonej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami i nieprawidłową gospodarkę odpadami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj