Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mapa zaprasza zmotoryzowanych turystów do Mszany

Facebook Twitter

To ma zachęcić turystów do wjechania w głąb Mszany. Przy parkingu dla kamperów w Mszanie powieszono tablicę z mapą gminy, a na niej wskazano najciekawsze obiekty i miejsca w Mszanie. Zaznaczono również przebieg ścieżki rowerowej.

fot. mszana.ug.gov.pl

Na tablicy jest kod QR – po zeskanowaniu informacje wyświetlą się na telefonie komórkowym. Parking dla kamperów w Mszanie to oryginalny pomysł na promocję gminy. Miejsce to znajduje się kilometr od zjazdu z autostrady A1 na węźle Mszana. Prowadzą do niego specjalne znaki. To oświetlony plac z dostępem do podłączenia elektrycznego oraz altanką.

Tablica zawisła na ścianie budynku, na terenie miejsca postoju dla pojazdów turystycznych przy ulicy Ks. Tuskera 1.
W ramach projektu wykonano też prace polegające na położeniu nawierzchni z kostki, usprawniającej wyjazd z obiektu. Zainstalowano także kolumny sanitarne, umożliwiające opróżnienie kaset WC z pojazdów turystycznych, wyposażone w system spłukiwania i poboru wody.

Na realizację projektu gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie ponad 82 tys. zł. Realizacja projektu jest konsekwencją przemyślanej strategii w zakresie promocji gminy i pobudzenia ruchu turystycznego na obszarze LGD Morawskie Wrota, ponieważ zrealizowany projektu jest ulepszeniem oferty turystycznej powstałej w ramach wcześniejszego projektu „Udostępnienie Odry i Olzy”, w ramach którego powstało miejsce postoju dla pojazdów turystycznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj