Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Maraton Marvela w Multikinie Rybnik

Facebook Twitter

Wielkie produkcje na wielkim ekranie. Dziś (25.07.) o godzinie 22.00 rozpocznie się Maraton filmów Marvela, amerykańskiej wytwórni filmowej. Zaplanowano pokazy filmów: Iron Man 2D, Thor 3D, Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie 3D, Avengers 3D.

Przewidywane zakończenie maratonu o godzinie 7.30 (26.07.).

Informacje o filmach:

Iron Man 2D

Iron Man, USA 2008, 120 min.
reżyseria: Jon Favreau
scenariusz: Hawk Ostby, Mark Fergus, Art Marcum, Matthew Hollaway
obsada: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges
muzyka: John Debney, Ramin Djawadi

Pierwsza część z serii ekranizacji komiksu o Iron Manie. W postać stworzoną przez Marvel Comics wcielił się Robert Downey Jr, który doskonale pokazuje przemianę swojego bohatera, ze zblazowanego playboya w nieustraszonego herosa.

Miliarder Tony Stark to genialny wynalazca, który jest głównym dostawcą broni dla rządu USA. Jego konkurent próbuje go zabić, żeby przeżyć, Stark postanawia wyprodukować nowoczesny kostium-zbroję. Z czasem zaczyna budować lepsze, bardziej potężne i rozbudowane wersje stroju i zaczyna je używać do zwalczania przestępczości, jako niezwyciężony Iron Man.

Zbroja Iron Mana zaprojektowana została przez Phila Saundersa i Adi Granova, którzy współpracowali także przy komiksie.

Thor 3D

Thor, USA 2011, 130 min.
reżyseria: Kenneth Branagh
scenariusz: Ashley Edward Miller, Zack Stentz, Don Payne
obsada: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins
muzyka: Patrick Doyle

Świetne efekty specjalne, epicki projekt krainy obcego świata, doskonali aktorzy. Całość składa się na film, który naprawdę doskonale się ogląda.

Thor, który walczy za pomocą Mjollnira, młota wykonanego z tajemniczego metalu, zostaje wygnany z Asgardu na Ziemię. Pozbawiony zostaje wszystkich swoich boskich atrybutów i jako dr Donald Blake ma nauczyć się pokory i posłuszeństwa. O swojej przeszłości przypomina sobie dopiero, kiedy przez przypadek znajduje Mjollnira. Tak rozpoczyna się jego walka o bezpieczeństwo ludzkości.

Warto doczekać do końca napisów. Tuż po nich pojawia się scena, która jest wskazówką, z kim będą walczyć Thor, Iron Man i Kapitan Ameryka w „The Avengers”.

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie 3D

Captain America: The First Avenger, USA 2011, 125 min.
reżyseria: Joe Johnston
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
obsada: Chris Evans, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving
muzyka: Alan Silvestri

Kapitan Ameryka to pierwsza postać stworzona przez Marvel Comics.

Steve Rogers został poddany terapii, która zwiększyła jego inteligencję i siłę. Przemienił się w superbohatera zwanego Kapitanem Ameryką. Światu i jego mieszkańcom zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Kapitan Ameryka wypowiada wojnę organizacji HYDRA i jej złowieszczemu przywódcy znanemu jako Red Skull.

Krytycy i publiczność są zgodni, „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” to idealne połączenie komiksu ze współczesnym kinem przygodowym.

Avengers 3D

The Avengers, USA 2012, 155 min.
scenariusz i reżyseria: Joss Whedon
obsada: Robert Downey Jr., Scarlett Johnasson, Mark Ruffalo
muzyka: Alan Silvestri

Film zdobył trzecią pozycję na liście najlepszych premier w historii kina.

Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji T.A.R.C.Z.A., która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu śmiertelnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje bohaterów z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela: Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i Black Widow.

„Avengers 3D” to świetne kino akcji, które zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. To idealna mieszanka heroizmu i humoru, która tworzy niepowtarzalne superbohaterskie show.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020