Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Marcin Kost będzie bohaterem wydarzenia „COOLturalny gość WCK”

Facebook Twitter

Od lat pracuje nad kreowaniem własnego tanecznego „ja". Z poświęceniem pielęgnuje swoją pasję, ale też dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Marcin Kost - jeden z bboyów w Polsce będzie bohaterem wydarzenia „COOLturalny gość WCK" w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

fot.Boboshow/ pixabay.com

Marcin Kost na dobre związał się z działalnością Amatorskiego Ruchu Artystycznego Wodzisławskiego Centrum Kultury. Od lat zaszczepia w młodych sercach miłość do wyrażania siebie poprzez ruch i taniec. Czyni to także w ramach założonej przez siebie firmy Akrobreak. Z powodzeniem prowadzi zajęcia akrobatyczne i breakdance, co więcej jest jednym z czołowych tancerzy w tym stylu w Polsce. Ciągle zdobywa nowe tytuły na najbardziej prestiżowych zawodach w kraju i zagranicą.

Zapraszam na kolejne wydarzenie online w WCK. Tym razem spotkamy się z pełnym ekspresji artystą, który doskonale łączy akrobatykę z tańcem. Jestem przekonany, że jego pozytywna osobowość i ogromne zaangażowanie sprawią, że ten wieczór będzie można zliczyć do udanych

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Gdzie szlifował podstawy? Marcin Kost to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończył studia ze specjalizacją gimnastyki korekcyjnej, dodatkowo uzyskując kwalifikacje trenera akrobatyki sportowej. Tańcem zajmuje się od kilkunastu lat. Za swoje najważniejsze osiągnięcia uważa m.in.: wygraną Redbull BCONE Poland Cypher 2018, Top 16 Redbull BCONE Last Chance Cypher – Zurich, Top 16 OUTBREAK Europe, Cypher King’a na Style season road to Redbull BC One Poland Cypher 2016 czy wygraną zawodów Vila Style w Wielkiej Brytanii, Break the Floor na Słoweni oraz wystąpienie na Over the top World Wide.

Widzowie, podczas transmisji live w internecie, która odbędzie się 25 czerwca, o godz. 19:00 będą mogli nie tylko wysłuchać rozmowy z gościem WCK, ale też zobaczyć jak realizuje się w tańcu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj