Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marcin Zbigniew Wojciech w Radiu 90: „Najbardziej hejtują mnie użytkownicy telefonów iPhone” [WIDEO]

Facebook Twitter

Z czego dziś wolno się śmiać? Czy są tematy, których poruszać nie wypada? Jak się tworzy stand-up? Marcin Zbigniew Wojciech był naszym gościem w rozmowach na żywo w Radiu 90.

Radio 90: Czy Polacy mają poczucie humoru?

Marcin Zbigniew Wojciech: Tak, wydaje mi się, że Polacy mają bardzo duże poczucie humoru i to widać i na występach. Może mają czasem trochę dystansu do siebie, to jest trochę inna sprawa i zależy od osoby, ale wydaje mi się, że Polacy mają duże poczucie humoru, to widać choćby po tych wszystkich scenach stand-upowych w Polsce.

Radio 90: Jeżeli chodzi o podział na regiony w Polsce, to śmiejemy się z czegoś innego? Czy w każdej części kraju śmiejemy się z Sosnowca?

Marcin Zbigniew Wojciech: Na Śląsku takie żarty jak mówisz np. z Sosnowca lub żarty ogólnie o tematyce śląskiej cieszą się największą popularnością i ludzie je uwielbiają. Gdybym te same żarty powiedział we Wrocławiu czy Warszawie ludzie patrzyliby na mnie jak na głupka. Na pewno zawsze jest tak, że są jakieś miejscowości, które siebie nie lubią i jest jedna miejscowość, która nie pała sympatią do drugiej przez np. klub piłkarski, jakieś stare historie. To jest taki pewniaczek.

Radio 90: W okresie pandemii byliśmy podzieleni na tych, którzy chcą i nie chcą się szczepić. Żartowałeś z jednej z tych grup.

Marcin Zbigniew Wojciech: Napisałem stand-up o antyszczepionkowcach i o programie rządowym „Ostatnia prosta”. Ma sporo wyświetleń, towarzyszyło temu sporo emocji, mnóstwo komentarzy i ogromna fala hejtu.

Radio 90: Trwa wojna na Ukrainie, w sklepach jest drogo, boimy się jutra. Czy to są tematy do żartu?

Marcin Zbigniew Wojciech: To, że ludzie chcą przyjść na mój występ czy innych komików, pomaga im odreagować. Dziś życie nie jest proste, nigdy nie było proste, ale zwłaszcza dzisiaj mamy niepewne, wyjątkowe czasy. Towarzyszy nam sporo stresu, obawiamy się, czy wystarczy nam pieniędzy. Moim zdaniem w takich czasach najbardziej są potrzebni komicy po to, aby rozładowywać te złe emocje i to jest najlepszy moment, żeby właśnie z tego wszystkiego sobie żartować.

Radio 90: Komicy są takim buforem pomiędzy ludźmi a tym co ich otacza.

Marcin Zbigniew Wojciech: Dokładnie. Ja też żartuję np. z prezydenta Ukrainy, opowiadam o tym, jak w ostatnim czasie Polacy pomagają Ukraińcom. To się sprawdza, ludzie to lubią, to nie jest temat tabu.

Radio 90: Żartujesz z polityki, religii?

Marcin Zbigniew Wojciech: Tak, też mam takie żarty. Co ciekawe, na mnie nie obrażają się politycy czy radykalni katolicy. Największą grupą, jaka się na mnie oburza to użytkownicy telefonów iPhone.

Radio 90: Użytkownicy iPhonów?

Marcin Zbigniew Wojciech: Tak, mają do siebie najmniej dystansu i od nich wylała się na mnie największa fala hejtu. Żartowałem z gejów, budowlańców, wegetarian.

Radio 90: Co Ty im powiedziałeś, że tak się oburzyli?

Marcin Zbigniew Wojciech: Żartowałem z obudowy iPhone na TikToku i pod tym filmikiem było tysiące komentarzy- większość negatywna. W komentarzach wyzywano mnie od „biedaków z androidem”, że „śmieszny to jest tylko mój wygląd”. Jeden z użytkowników o nicku Marcin zarządał, żebym zmienił swoje imię.

Radio 90: Na jakie imię, iMarcin?

Marcin Zbigniew Wojciech: Haha, tak iMarcin. Na jednym z moich występów użytkownik iPhone wstał i wyszedł.

https://www.tiktok.com/@mzwstandup/video/7110638440466648325?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7153265305656952325

 

Radio 90: Czy jest dla komika jakaś granica, której nie warto i nie można przekraczać?

Marcin Zbigniew Wojciech: Nie ma takiej granicy, ale ważne są: kwestia podejścia i kontekst żartu. Kwestia odpowiedniego podania żartu, to jest najważniejsze.

Rozmawiał Przemek Niedźwiecki. Zobacz cały wywiad.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023