Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marklowice będą dziękować za plony. Impreza już w najbliższą niedzielę

Facebook Twitter

Skromniej niż zazwyczaj, ale najważniejsze, że w ogóle uda się uroczyście podziękować za tegoroczne plony. Marklowice już w niedzielę (5.09.) bawić się będą w czasie Rodzinnego Festynu Dożynkowego.

Fot. bernswaelz \ pixabay.com

Czasu na przygotowania nie było zbyt wiele, z uwagi na trwającą pandemię i ryzyko wprowadzenia dodatkowych obostrzeń

– przyznaje wójt Marklowic, Tadeusz Chrószcz:

Tadeusz Chrószcz: Dożynki w tym roku będą miały charakter festynu rodzino- dożynkowego, bez prawdziwego korowodu dożynkowego, który zawsze u nas w Marklowicach był dużą atrakcją, zarówno pod względem uczestników w korowodzie, jak również bardzo dużą ilością mieszkańców, którzy na żywo obserwowali ten korowód. Dożynki rozpoczną się tradycyjnie mszą dziękczynną w intencji rolników o godzinie 9.00 w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i męczennika. To parafia vis a vis „Słonecznej Wyspy”. Korona dożynkowa będzie w kościele i chleb również niesiony przez rolników. Bez tego nie da się odprawić mszy dożynkowej. Chleb dożynkowy i korona dożynkowa musi być.

Od godziny 16.00 atrakcje dla każdego na placu za budynkiem Urzędu Gminy:

Tadeusz Chrószcz (…) Ponadto planujemy bezpłatne atrakcje dla dzieci, dmuchańce, miasteczko energii, zabawek ekologiczne dla dzieci. Taki festyn dożynkowy nie może się odbyć bez konkursów o tematyce rolniczej. Odbędą się konkursy na przetwory w słoiku z warzyw lub owoców. Odbędzie się również konkurs wiedzy o Marklowicach i rolnictwie. Każdy uczestnik, który będzie osobą nowo zaszczepioną – punkty podwajają się w tym konkursie. Przewidujemy różne niespodzianki i nagrody dla uczestników. A nasi ochotnicy z OSP będą dla uczestników festynu kręcić kołem z nagrodami.

Oprócz tego w trakcie Rodzinnego Festynu Dożynkowego będzie można m.in. zaszczepić się przeciwko koronawirusowi:

Tadeusz Chrószcz: Będą tutaj 3 punkty oddzielne. Gminny Punkt „Czystego Powietrza”. Punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego, dyżur rachmistrza spisowego, będzie również możliwość zaszczepienia się. (…)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj