Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marklowice będą miały pierwszy żłobek. Prywatna placówka ma działać w budynku po dawnym przedszkolu

Facebook Twitter

Marklowice doczekają się żłobka. Prywatna placówka ma działać w budynku po dawnym przedszkolu przy ulicy Wyzwolenia. W tej chwili obiekt jest dzierżawiony przez inną firmę ale ta umowa się kończy, można więc wynająć go na kolejną działalność.

Tadeusz Chrószcz: Od połowy maja ten budynek starego przedszkola będzie wolny, ponieważ obecny dzierżawca wybudował sobie swoje dwa własne inne obiekty, wobec tego zmartwienie jest po naszej stronie, trzeba szukać jakiegoś najemcy tak czy owak. Sprawa wymaga jeszcze na pewno drobnych przeróbek, to jest budynek administracyjny, tam firma została wpuszczona żeby sobie zobaczyć czy da się to przekształcić, bo oczywiście będzie musiał mieć inne przeznaczenie, wiec w tej chwili mają trwać drobne prace adaptacyjne do sierpnia.

Zapowiada wójt Marklowic i podkreśla, że otwarcie żłobka jest inicjatywą prywatną osoby z okolic Raciborza:

Tadeusz Chrószcz: Myśmy tylko ankietę robili na ten temat, żeby podać firmie jakie jest u nas zapotrzebowanie. Tymczasem firma mówi, że nie liczą tylko i wyłącznie na dzieci z Marklowic ponieważ żłobek jest instytucją gdzie rodzice z okolicy wożą dzieci, więc liczymy na zaangażowanie się rodziców z innych okolic. Marklowice leżą w środku więc mamy blisko do Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia czy do Świerklan, Żor, Mszany, także myślę, że każdy rodzic sobie sam wybierze. Żłobek jest instytucją, która jest w znacznej większości finansowana przez rodziców. Rodzice mają program 500+, mogą otrzymać bony żłobkowe, także jeżeli takie instytucje się pojawią, to sądzę, że będą chcieli z tych żłobków skorzystać.

Żłobek w Marklowicach ma zacząć działać od września.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj