Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marklowice: Dom na Wyzwolenia nie nadaje się do użytku

Facebook Twitter

Dom nie nadaje się do ponownego zamieszkania. W Radiu 90 wracamy do piątkowego (19.03.) pożaru przy ulicy Wyzwolenia w Marklowicach. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu podjął decyzję o wyłączeniu budynku z użytkowania.

Jak wiecie z naszych wiadomości w chwili, kiedy zapalił się dach, w środku przebywała jedna osoba. 73-letniemu mężczyźnie nic się nie stało.

Właściciel domu weekend spędził u rodziny. Ośrodek Pomocy Społecznej w Marklowicach czeka na kontakt, by dowiedzieć się jaka pomoc jest mu potrzebna. Mężczyzna może bowiem liczyć na wsparcie finansowe z powodu zdarzenia losowego. Do swojego domu wrócić już nie może, zniszczenia się bardzo duże, spalone zostały przede wszystkim stropy drewniane, dach, budynek wymaga generalnego remontu. Straty wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Jeśli potrzebne będzie mieszkanie zastępcze, gmina zwróci się o pomoc do sąsiedniego Wodzisławia, bo Marklowice takimi lokalami nie dysponują. Dodajmy jeszcze, że strażakom nie udało się ustalić przyczyny pojawienia się ognia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj