Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marklowice przed drugą turą wyborów. Tam głosują korespondencyjnie

Facebook Twitter

Druga tura wyborów prezydenckich w niedzielę (12.07.), ale niektórzy już mogą oddać swój głos. Marklowice w drugiej turze też głosują korespondencyjnie. Do wtorku (7.07.) pakiety wyborcze zostały dostarczone do wszystkich mieszkańców. To w sumie 3 tysiące kompletów.

Zdecydowani, którzy już postawili krzyżyk przy wybranym kandydacie, nie muszą czekać do niedzieli (12.07.), tylko już teraz pojawiają się w Urzędzie Gminy i wrzucają swoje głosy do skrzynek pocztowych. Posłuchaj co mówili naszej reporterce:

– usłyszała Monika Sokołowska od mieszkańców Marklowic, którzy już w czwartek (9.07.) zdecydowali się oddać swój głos.

Przygotowania do drugiej tury w urzędzie były już nieco spokojniejsze, choć na przykład w hurtowniach zabrakło kopert:

Przez trzy dni ogrom pracy był do wykonania, było to stresujące, nawet kopert zabrakło w hurtowniach. Nie wyobrażam sobie, jak by to było w Rybniku, gdzie jest 103 tysiące wyborców. Druga tura od pierwszej się trochę różni, bo w pierwszej turze mieszkańcy zgłaszali swoje wnioski do głosowania korespondencyjnego, zgłaszali to w formie papierowej, mailowej, smsowej oraz telefonicznej. Było z tym więcej roboty, bo pracownicy musieli być oddelegowani do tego, by odbierać to wszystko, przerabiać. W tej chwili tego nie ma, sprawdzaliśmy tylko listy, natomiast i tak było tego dużo, bo dostaliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie tych wyborów, a to jednak jest zakopertowanie 3 tysięcy pakietów. W krótkim czasie, był prawie cały urząd zaangażowany w to wszystko.

– mówi Radiu 90 Benedykt Kołodziejczyk, sekretarz Urzędu Gminy w Marklowicach. Pakiety wyborcze  do urny w Urzędzie Gminy mieszkańcy Marklowic mogą wrzucać do piątku (10.07.) do 14.00, do skrzynek pocztowych przed urzędem do północy. Jeśli ktoś tego nie zrobi, musi przynieść pakiet wyborczy do swojej komisji w niedzielę (12.07.). Lokale będą czynne od 7.00 do 21.00.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w Marklowicach frekwencja wyniosła 63,38%.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021