Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marklowickie szkoły gotowe na nowy rok szkolny. Co udało się wyremontować?

Facebook Twitter

"Wakacje to doskonała okazja, by coś poprawić lub odświeżyć" - przyznaje Tadeusz Chrószcz, wójt gminy. Nie inaczej było w ciągu ostatnich kilku tygodni, aby placówki mogły szeroko otworzyć drzwi dzieciom od 1 września. 

Tadeusz Chrószcz: W trakcie tych wakacji udało się w ramach dotacji wyremontować stołówkę w starym budynku szkoły. Całkowita wartość tej modernizacji wynosi 70 tysięcy złotych, także mamy porządną kuchnię (…). W starym obiekcie szkolnym ten remont został przeprowadzony, można powiedzieć, że jest wszystko nowe i również tam będzie można serwować spokojnie posiłki, w dobrej, czystej atmosferze. Poza tym zostały odświeżone pomieszczenia, nie tylko sprzętowo zostały doposażone.

Dodatkowo w starym budynku szkoły pokój nauczycielski wyposażono w wodę. Ten remont został wykonany w ramach likwidacji szkód górniczych:

Tadeusz Chrószcz: Całkowicie został wyremontowany parkiet w sali gimnastycznej, również został przeprowadzony remont parkietu w trzech salach lekcyjnych, w Szkole Podstawowej nr 1, która jest tutaj w centrum i w dzielnicy Marklowice-Chałupki. (…) Jeżeli chodzi o przedszkole tam były malowania korytarza i pomieszczeń gospodarczych, to jest dość nowy obiekt.

Nowy rok szkolny rozpocznie się w środę, tradycyjnie 1 września. Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022