Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marsz dla Odry dotarł do Raciborza

Facebook Twitter

Marsz dla Odry dotarł do Raciborza. Akcja ma na celu wsparcie i ochronę rzeki. Trasa rozpoczęła się u źródeł rzeki i przebiega aż do jej ujścia, do Bałtyku.

Marsz dla Odry
Fot. raciborz.pl

Marsz dla Odry dotarł do Raciborza

W środę (26.04.) uczestnicy marszu dotarli do Raciborza z Chałupek. Przeszli 141 km, podczas gdy trasa liczy łącznie 1000 km. Robert Rient, jako jeden z 9 liderów, towarzyszy uczestnikom od granicy Polsko – Czeskiej. W tej chwili w wędrówce bierze udział 170 osób. Trasa marszu jest podzielona na 44 odcinki. Uczestnicy, będą poruszać się w tempie około 23 km/dzień. Marsz będzie trwać 45 dni, a jego finał przewiduje się na 3 czerwca.

Marsz dla Odry

Fot. raciborz.pl

„Marsz dla Odry” rozpoczął się 20 kwietnia 2023 roku, podczas nowiu

Jego celem jest nagłośnienie możliwości uznania Odry za osobę prawną, co ma pomóc w uniknięciu kolejnej katastrofy ekologicznej i zwrócić uwagę na potrzeby rzeki. Akcja powstała z inicjatywy Plemienia Odry, czyli nieformalnej grupy wolontariuszy, którą utworzył Robert Rient – dziennikarz, pisarz. Do powstania tej grupy przyczyniła się w głównej mierze ostatnia katastrofa ekologiczna, która zatruła Odrę i żyjące w niej organizmy żywe.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj