Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marszałek Chełstowski: „Mam nadzieję, że parlamentarzyści naprawią ustawę o wynagrodzeniach w szpitalach”

Facebook Twitter

Czarna jesień nie tylko w szpitalach powiatowych, ale także w tych wojewódzkich. Jak już was informowaliśmy lecznice zwracają uwagę na fatalną sytuację finansową, w jakiej się znalazły poprzez niedoszacowanie pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń dla personelu.

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski

Jak mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, parlamentarzyści muszą poprawić ustawę, bo na wynagrodzenie w szpitalach zabraknie 40 mln złotych:

Jakub Chełstowski: Zasadniczo jest problem z ustawą o dodatkach dla pielęgniarek. Nie do końca jest ta ustawa dobrze zaplanowana. Mamy nadzieję, że nastąpi szybka reasumpcja zapisów tej ustawy. Myśmy te stanowisko na ostatnim WRDS mocno przedstawili, jest opracowywane. mam nadzieję, że strona sejmowa, rządowa naprawi te błędy, bo do końca roku po stronie szpitali marszałkowskich na wynagrodzenia zabraknie 40 milionów złotych.

Na 66 szpitali w województwie śląskim, 44 podlegają pod Urząd Marszałkowski w Katowicach. Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego napisał petycję do Ministerstwa Zdrowia, w której domaga się między innymi pokrycia przez NFZ kosztów wzrostu wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj