Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marszałek Chełstowski: Miasto Rybnik z miliardowym budżetem powinno pomóc szpitalowi

Facebook Twitter

Miasto Rybnik z miliardowym budżetem powinno pomóc szpitalowi - mówił podczas obrad okrągłego stołu w Katowicach marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.  Zapowiedział jednocześnie, że samorząd województwa przekaże 15 mln złotych na pokrycie zobowiązań szpitala.

Marszałek Chełstowski: 15 mln zł na pokrycie wszystkich zobowiązań, które szpital ma, a więc szpital złapie taką drugą nogę- jeżeli chodzi o pokrycie swoich zobowiązań. Jeżeli sejmik wyrazi na to zgodę, planujemy w latach 2022-2023 i nawet 2024 od 20 do 25 mln zł na inwestycje i z przyjemnością te pieniądze przekażemy. A jeżeli samorząd lokalny, który ma miliardowy budżet, nie poczuwa się do odpowiedzialności za szpital, to przykro mi mieć takiego prezydenta. Samorząd lokalny, czyli miasto Rybnik i powiaty muszą wziąć też odpowiedzialność na swoje barki.

Marszałek Chełstowski zapowiedział też, że zaproponuje miastu Rybnik stworzenie wspólnej spółki dla rybnickiego szpitala:

Marszałek Chełstowski: Ja jestem żywym przykładem tego, że jeżeli jest wola po stronie samorządu lokalnego i regionalnego, to szpital może mieć dobrego gospodarza czy jeszcze lepszego. Jestem przekonany, że takie rozwiązanie jest możliwe, przetestowaliśmy je w Tychach. Też był wielki opór, szpital należał do ówczesnego marszałka bodajże Matusiewicza. Udało się wypracować mechanizm z miastem Tychy, szpital po wielu latach inwestycji, stawania na nogi jest dzisiaj w dobrej kondycji, jest spółką prawa handlowego

-mówił dziś podczas obrad okrągłego stołu marszałek Chełstowski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj