Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marszałek obiecuje wsparcie Domów Pomocy Społecznej

Facebook Twitter

Marszałek obiecuje wsparcie Domów Pomocy Społecznej na Śląsku. Na walkę z Covid- 19 przeznaczy blisko 30 milionów złotych.  Za pieniądze pozyskane z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zrealizowane będą dwa zadania.

fot. maxlkt \ pixabay.com

Walka z koronawirusem toczy się na wielu frontach. Chcemy wesprzeć pracowników domów pomocy społecznej, działających w naszym województwie, którzy w sposób niewidoczny dla społeczeństwa, każdego dnia zmagają się z epidemią COVID-19, ryzykując własne zdrowie

– podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Dzięki działaniom samorządu udało się pozyskać wsparcie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, na kwotę 29,4 mln zł. W ramach projektu zrealizowane zostaną dwa zadania. Pierwsze polegać będzie na wypłacie dodatków do wynagrodzeń dla pracowników domów pomocy społecznej, którzy są zaangażowani w walkę i przeciwdziałanie COVID-19.

Drugie z zadań jest rozwiązaniem nowatorskim i ma polegać na utworzeniu miejsc czasowego pobytu dla mieszkańców domów pomocy społecznej, wracających ze szpitali i kandydatów na mieszkańców DPS.

Zadanie w zakresie prowadzenia miejsc czasowego pobytu jest rozwiązaniem nowatorskim i odpowiedzią władz regionu na oczekiwania samorządów lokalnych, w zakresie konieczności prowadzenia takich działań. Ta współpraca samorządów w województwie układa się bardzo dobrze, dlatego mamy konkretne efekty

– dodaje Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Projekt będzie realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, a nabór wniosków zostanie ogłoszony w pierwszych dniach lipca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024