Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Martwy wilk znaleziony w Brennej

Facebook Twitter

 Zwłoki zwierzęcia w korycie potoku Węgierski zauważyli turyści, którzy zawiadomili Nadleśnictwo Ustroń, a to powiadomiło policję w Skoczowie. Ciało wilka zostało zabezpieczone przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" , które prowadzi badania nad populacją wilków w Beskidzie Śląskim.

fot.christels/ pixabay.com

Będzie poddane badaniom, które mają po pierwsze potwierdzić czy wilk żył na tym terenie, bo w Beskidzie Śląskim żyją dwie rodziny wilków, więc czy znalezione zwierzę było spokrewnione z lokalnymi zwierzętami; a także określone mają zostać szkody, jakie zostały spowodowane w środowisku. Wilk został zastrzelony, miał ranę postrzałową. To dorosły samiec, w wieku 6-7 lat.

Zobacz zdjęcie opublikowane przez Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”:

facebook.com/SDNWILK

Obecnie grupy wilków na terenie Beskidu Śląskiego wychowują swoje 6. tygodniowe szczenięta. Brak rodzica może mieć istotny wpływ na ich przeżycie. Policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia okoliczności, w jakich zginął wilk i zatrzymania ewentualnego sprawcy, osoby która do niego strzelała. Nie będzie to jednak łatwe.

Wilk został zastrzelony na terenie obszaru Natura 2000 Beskid Śląski, który utworzono m.in. dla ochrony lokalnej populacji tego drapieżnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj