Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Martyna Jakubowicz w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Facebook Twitter

Artystka w towarzystwie Jerzego Styczyńskiego (DŻEM) i Jana Gałacha pojawi się na scenie w piątek (5.10) o 18.00. To niezwykły koncert promujący najnowszą płytę Martyny Jakubowicz pod tytułem "ZWYKŁY WŁÓCZĘGA".

W ubiegłym roku minęło czterdzieści lat, odkąd Martyna Jakubowicz stanęła przed mikrofonem. Jednak Artystka nieodmiennie intensywnie pracuje twórczo, wydając kolejne płyty i koncertując. Poprzednia płyta została doceniona zarówno przez media, jak i branżę muzyczną. Za album „Prosta Piosenka” Martyna Jakubowicz otrzymała nagrody Mateusza 2016 i Fryderyka 2017.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią piosenek, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem , który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki oparte są na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Ma w swoim dorobku 13 płyt z czego dwie otrzymały nominacje do nagrody „Fryderyk”, a ostatnia płyta „Prosta piosenka” w 2017 otrzymała „Fryderyka” w kategorii Album Roku – Muzyka Korzeni.

Współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i in. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak „Rolling Stone”, czy „Guitar Player”. W składzie zespołu Martyny Jakubowicz, oprócz akompaniującego jej od sześciu lat Dariusza Bafeltowskiego (współpracującego między innymi z braćmi Pospieszalskimi i Yaniną Iwańskim), wystąpią m.in.ą: Jerzy Styczyński – gitara (Dżem) i Jan Gałach – skrzypce (Jan Gałach Band) oraz Przemysław Pacan na perkusji i Tomasz Pierzchniak na gitarze basowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj