Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marzec w rybnickiej bibliotece! Coś dla małych i coś dla dużych

Facebook Twitter

Powiatowa i miejska biblioteka publiczna w Rybniku przygotowała na marzec sporo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Biblioteka zaprasza i publikuje spis wydarzeń, które jeszcze przed nami w marcu.

Kobiety świata

Wystawa prac grupy malarskiej Artystycznie Aktywni. Pod artystyczną opieką rybnickiej malarki Marii Budny-Malczewskiej, członkowie grupy Artystycznie Aktywni stworzyli portrety kobiet z różnych stron świata.

Kiedy i gdzie? 3.03 – 15.04, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Szafranka 7

Spektrum ciała

Wystawa fotografii Karoliny Piechy. Głównym tematem zdjęć jest kobiece ciało. Artystka sfotografowała te jego części, z których kobiety są dumne, ale również te, które bywają dla nich problemem. W ten sposób powstało kilkanaście fotografii będących zapisem samooceny wizerunku kobiet.

Kiedy i gdzie? 8.03 – 3.05, Galeria Smolna, Filia nr 8, ul. Reymonta 69 (budynek SP34)

Spotkanie z książeczką – zajęcia animacyjne dla dzieci w wieku 0-3 z elementami biblio i arteterapii oraz sensoplastyki

Spotkania z książeczką to zajęcia adresowane do rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat, pragnących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie możliwości i potrzeb rozwojowych małego dziecka. Każde spotkanie rozpoczyna się głośnym czytaniem odpowiednio dobranej literatury dla najmłodszych. Następnie odbywają się rozwijające zajęcia animacyjne.

Kiedy i gdzie? 10.03, godz. 10:30, Filia nr 4 PiMBP w Rybniku (Paruszowiec-Piaski), ul. Za Torem 3B

Dyskusyjny Klub Książki: „Atlas chmur” David Mitchell

Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan. Na jego podstawie powstał głośny film, w którym kreacje stworzyła plejada gwiazd, min.: Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Ben Whishaw i Hugh Grant.

Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy „Atlasu Chmur” słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze. W tej niezwykłej powieści David Mitchell znosi granice języka, gatunku literackiego i czasu, proponując zadumę nad właściwą ludzkości żądzą władzy i niebezpiecznym kierunkiem, w którym w pogoni za władzą zmierzamy.

(Źródło: lubimyczytac.pl)

Kiedy i gdzie? 16.03, godz. 17:00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Szafranka 7

mat. prasowe

TU CZYTAMY

Warsztaty literacko – plastyczne dla dzieci w wieku 0-2.

Kiedy i gdzie? 19.03, godz. 11:00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Szafranka 7

TU CZYTAMY

Warsztaty literacko – plastyczne dla dzieci w wieku 3-6.

Kiedy i gdzie? 26.03, godz. 11:00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Szafranka 7

Dyskusyjny Klub Książki: „Kontener” Katarzyna Boni, Wojciech Tochman

Niezwykły projekt reporterski Wojciecha Tochmana, autora m.in. bestsellerowych książek „Elli, elli” i „Dziś narysujemy śmierć” oraz Katarzyny Boni, jego uczennicy z Polskiej Szkoły Reportażu. We dwójkę wyruszyli do Jordanii, by stworzyć przenikliwy, bezkompromisowy obraz największej operacji humanitarnej współczesnego świata oraz intymne portrety ofiar wojny domowej w Syrii.

(Źródło: lubimyczytac.pl)

Kiedy i gdzie? 31.03, godz. 16:00, Filia nr 2 PiMBP, ul. Zebrzydowicka 30

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024