Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Marzena Korzonek wystąpiła w Raciborskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Marzena Korzonek nie zaskoczyła publiczności talentem, bo z niego znana była od początku. Zaskoczyła nowym, świeżym stylem, a debiutancka płyta - różnorodnymi muzycznie, dojrzałymi utworami. "Nasza Marzena" jak mówią o niej raciborzanie wystąpiła w niedzielny (25.11.) wieczór w Raciborskim Centrum Kultury.

Marzena Korzonek, choć ostatnie lata poświęciła rodzinie i prawniczej profesji, nie porzuciła myśli o nagraniu własnej płyty. Album zawiera 12 premierowych utworów, do których w większości muzykę i teksty napisała wokalistka. Na płycie znajduje się również jako dodatek unikatowe nagranie utworu „Modlitwa” w niepublikowanej nigdy wcześniej wersji, będącej rejestracją sesji nagraniowej z samym Tadeuszem Nalepą na gitarze i plejadą czołowych muzyków polskiej sceny oraz kwartetem smyczkowym, która miała miejsce w Studiu S4 Polskiego Radia w lipcu 2003 roku.

Jak swoją płytę określiła sama wokalistka?

Różnorodnie i rytmicznie. Wokalistka poszukiwała nowych dróg swojego artystycznego wyrazu:

Jak płytę oceniają ci, którzy już mieli okazję ją przesłuchać?

Marzena Korzonek – laureatka m.in. głównej Nagrody Głównej Konkursu Debiuty 40 Jubileuszowego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 2003 (nagrodzona także za wykonanie piosenki Tadeusza Nalepy pt.”Modlitwa” Nagrodą Specjalną Polskiego Radia).

inf. Raciborskie Centrum Kultury

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020