Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Maseczki dla Krzyżanowic

Facebook Twitter

Do każdego domu i mieszkańca trafiają maseczki ochronne. Tak jest w gminie Krzyżanowice, są dostarczane przez strażaków z miejscowych jednostek OSP.

Fot. krzyzanowice.pl

To właśnie jednostki organizacyjne Urzędu Gminy oraz strażacy- ochotnicy, jako pierwsi dostali maseczki w gminie, teraz dostają je wszyscy.

W ten sposób postanowiliśmy ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do niezbędnej ochrony, ale też zachęcić wszystkich do noszenia maseczek poza domem

– mówią władze Krzyżanowic. Wczoraj (15.06.) rozpoczęła się dystrybucja maseczek, jest ich 9 tysięcy.

W ciągu 2-3 dni powinni dotrzeć do wszystkich. Każdy dom/posesja otrzyma tyle masek, ile zadeklarowało mieszkańców w swoich deklaracjach związanych z zagospodarowaniem odpadów.

Maski – wielokrotnego użytku, które można (i należy) prać, zostały zakupione z budżetu gminy Krzyżanowice w 2 miejscowych firmach, które zajmują się dystrybucją maseczek a druga również szyciem maseczek bawełnianych. Łącznie rozdamy 9000 szt. maseczek.

Od 16 kwietnia tj. od najbliższego czwartku, wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które nakłada obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza swoim miejscem zamieszkania, w miejscach publicznych (ulica, sklepy itd.). Zakrywanie twarzy ma ograniczać zagrożenie zakażenia się

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020