Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maseczki dla strażaków w Jastrzębiu. Uszyli je więźniowie

Facebook Twitter

3,5 tysiąca maseczek wielokrotnego użytku trafiło dziś (2.06.) do strażaków w Jastrzębiu, będą wykorzystywane przez główną komendę oraz ratowników z sześciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie miasta. Przekazała je Służba Więzienna.

mat.prasowe

Służbę Więzienną charakteryzuje ścisła współpraca z wieloma innymi służbami oraz instytucjami, które w swoich zadaniach mają między innymi współdziałanie w zakresie likwidacji zagrożeń. Zatem wzajemna pomoc i wsparcie w tym zakresie są jak najbardziej pożądane i oczywiste

– mówi kpt. Agnieszka Wazowska z Zakładu Karnego w Jastrzębiu- Zdroju.

To nie pierwsza pomoc dla mundurowych. Dotąd funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Jastrzębiu przekazali także prawie 2 tys. maseczek uszytych przez skazanych dla policjantów garnizonu śląskiego.

Maseczki dla śląskich policjantów szyją skazani w sześciu śląskich więzieniach, m.in. także w Raciborzu. Przypomnijmy: skazani pracują na terenie przywięziennego zakładu, to ważne, bo z uwagi na bezpieczeństwo sanitarno– epidemiczne nie muszą opuszczać murów więzienia. Są zatrudnieni w Państwowym Przedsiębiorstwie Odzieżowym RAKON.

Jak mówi mjr Justyna Siedlecka, rzeczniczka Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach, maseczki powstają podczas programów resocjalizacyjnych prowadzonych przez wychowawców i psychologów.

Cel jest szczytny – zmiana postaw skazanych, wzbudzanie empatii, profilaktyka prozdrowotna, a rezultat wymierny – pomoc potrzebującym w ochronie zdrowia.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj