Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Maseczki, o czym pamiętać?

Facebook Twitter

Jak Polska długa i szeroka wszyscy szyją maseczki. W obliczu dramatycznych apeli szpitali o braku podstawowego sprzętu ochrony osobistej w tym maseczek Polacy wzięli się za ich szycie. O czym warto pamiętać?

Fot. HubertPhotographer/ pixabay.com

Maseczki medyczne muszą spełniać normy, by mogły maksymalnie ochronić personel, szyte są ze specjalnych włókien, po czym poddawane są sterylizacji. Te, które powstają teraz masowo w domach, wykonane są najczęściej z bawełny i to dobrze, bo materiał oddycha. Powinny one jednak być wyposażone w kieszonkę wykonaną z flizeliny, w której umieszcza się wkład. Najczęściej jest to lignina. Każda maska, która trafi do szpitala, podlega sterylizacji a dopiero potem do personelu.

Jeżeli maseczki nie posiadają takiej kieszonki, można je także wykorzystać, ale to już nie będą maseczki antywirusowe, ale ochronne. Ale to też ważne, bo chronią one dostęp do ust czy nosa. Co ciekawe w Polsce cały czas słyszymy, że maseczek nie powinny nosić osoby zdrowe, podczas gdy w sąsiednich Czechach są one obowiązkowe dla wszystkich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020