Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maszeruj, biegaj! Ruszaj się w Godowie!

Facebook Twitter

Pod koniec miesiąca rusza cykl spotkań dla miłośników sportowego stylu życia. Godów zaprasza od kwietnia do listopada na zajęcia rekreacyjne, w trakcie których do pokonania będzie od 3 do 5 km maszerując z kijami lub biegając.

W czasie zajęć będzie można skorzystać z porad instruktora. Spotkania w ramach „Biegu po zdrowie z Gminą Godów” odbywać się będą raz w miesiącu, w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie już 30 kwietnia w Krostoszowicach na ORLIK-u.

Specjalnie dla miłośników chodzenia z kijkami oraz biegania Gmina Godów w okresie od kwietnia do listopada br. zorganizuje cykl spotkań sportowych „Bieg po zdrowie z Gminą Godów”.

Celem spotkań będzie rekreacyjne przejście lub przebiegnięcie dystansu od 3 do 5 km z instruktorem, który przekaże cenne informacje dotyczące prawidłowego wykonywania ćwiczeń związanych z rekreacją ruchową. Ideą imprezy jest przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia oraz rekreacji ruchowej, a także zachęcenie wszystkich mieszkańców gminy do uprawiania sportu, bez względu na wiek. Najważniejsza będzie dobra zabawa bez względu na osiągnięty czas i wyniki.

Każdy z uczestników otrzyma upominek /pamiątkowy medal/ – będzie można zebrać kolekcję medali z nazwą każdego sołectwa. Dodatkowo dla systematycznie uczęszczających osób przewidziano zakup pamiątkowych koszulek. Osoba, która weźmie udział w największej liczbie imprez otrzyma na zakończenie cyklu cenną nagrodę /wyjazd do ciepłych źródeł lub pobyt w ośrodku wypoczynkowym/. Na zakończenie każdego spotkania planuje się wspólne pieczenie kiełbasek.

Harmonogram spotkań w ramach „Biegu po zdrowie z Gminą Godów”:

1. 30.04 – Krostoszowice – zakończenie na Mustangu

2. 28.05 – Podbucze – zakończenie w świetlicy

3. 25.06 – Godów – zakończenie w OK w Godowie

4. 30.07 – Gołkowice – zakończenie KS 27

5. 27.08 – Skrzyszów – zakończenie OK Skrzyszów

6. 24.09 – Łaziska – zakończenie remiza strażacka

7. 29.10 – Skrbeńsko – zakończenie OK Skrbeńsko

8. 11.11 – Krostoszowice – zakończenie projektu na Orliku.

Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Biegów Górskich z Jastrzębia-Zdroju

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021