Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Materac 200×200 idealny wybór dla par. O czym pamiętać podczas jego zakupu? Porady eksperta Hilding Anders

Facebook Twitter

Istnieje wiele różnych mebli, które służą do okazjonalnego spania. Narożnik, sofa, kanapa czy wersalka nadadzą się jeśli chodzi o jednorazowy spoczynek, ale powinniśmy mieć świadomość, że sen wysokiej jakości możemy osiągnąć tylko i wyłącznie korzystając z materaca.

Podczas wyboru materaca dla dwojga stoimy przed trudnym wyborem. Warto dokładnie się zastanowić, ponieważ najważniejszy jest komfort obydwojga podczas snu – taki zakup to inwestycja we własne zdrowie. Zadbajmy więc o to, żeby nasze miejsce do spania kojarzyło się z relaksem i efektywnym wypoczynkiem, a nie z chronicznym bólem pleców.

O czym pamiętać podczas zakupu materaca?

Absolutną podstawą dla każdego, kto szuka materaca dla par, jest wygoda. Dobra konstrukcja pozwoli na odpowiednią regenerację, a dzięki temu nasz wypoczynek będzie bardziej efektywny.

Niezwykle ważny jest stopień twardości materaca. Często ze względu na różnicę wagi pomiędzy partnerami materac może być dla jednej osoby zbyt twardy, a dla drugiej zbyt miękki. Co zrobić w takiej sytuacji? W zasadzie mamy dwa wyjścia. Możemy zakupić materac o średniej twardości, który będzie odpowiadał obydwojgu – to kompromis, który satysfakcjonuje obydwie strony. Drugą opcją jest zakup dużego materaca, którego dwie strony mają różną twardość.
Pamiętajmy także, że idealny materac dla dwojga powinien być wykonany z jednolitego materiału. Do tego celu najlepiej sprawdza się pianka lub sprężyny kieszeniowe.

Elementem, który często pomijamy, a pełni bardzo ważną funkcje jest stelaż, a to głównie od niego zależy żywotność materaca.

Przestawienie się na nowe, komfortowe miejsce do snu może zająć nam chwile. Po kilku tygodniach efekty będą jednak zachwycające, a nasz kręgosłup podziękuje nam za tę zmianę.

Jaki rozmiar materaca dla par wybrać?

W kwestii rozmiaru uznaje się, że 160 cm to minimalna możliwa szerokość wygodna dla dwojga. Jeżeli jednak chodzi o bardziej komfortowy wymiar to powinniśmy wybierać te o kilkadziesiąt centymetrów szersze.

Długość oczywiście zależy w dużym stopniu od wzrostu partnera, ale najbardziej optymalnym wymiarem jest 200 cm. 2 metry szerokości i długości to gwarancja przyjemnego snu dla dwójki osób, która potrzebuje dużo wolnego miejsca. Tego typu duży i komfortowy materac spełni wymagania dotyczące przestrzeni łóżkowej nawet najbardziej wymagających użytkowników – dlatego też idealnym rozmiarem materaca dla dwojga będzie materac 200×200.

Dobry materac dla dwojga

Ustaliliśmy już, że materac ma ogromne wpływ na nasze zdrowie. Warto więc przy dokonywaniu zakupu zaufać sprawdzonym markom na rynku. Liderem branży materacy jest firma Hilding. Przedsiębiorstwo to współpracuje zarówno z dużymi sieciami (IKEA), jak i również z mniejszymi, innowacyjnymi dystrybutorami (Sleepmed). Materace wykonywane przez Hilding Anders zapewniają najwyższą jakość i komfort oferowanego produktu. Sleepmed zaś zwraca na siebie uwagę oryginalnością i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Wybierając materac do łóżka powinniśmy poświęcić na to dłuższą chwilę. Warto przyjrzeć się dokładnie produktom oferowanym przez liderów branży. Pamiętajmy, że jest to zakup na lata, a jednocześnie inwestycja w nasze zdrowie. W pewnym wieku będziemy sobie wdzięczni, że odpowiednio zadbaliśmy o komfort naszego kręgosłupa.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj